Przesyłki paletowe - Transport paletowy


Wysyłka palet kurierem to coraz popularniejsza usługa, z której korzystają zarówno producenci, hurtownie, sklepy stacjonarne i e-biznesy oraz osoby prywatne. To prosty i wygodny sposób na przetransportowanie dużej ilości towaru lub przedmiotów wielkogabarytowych. Tania przesyłka paletowa to jedna z najczęściej realizowanych przez nas usług zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Fastpost.pl to zintegrowana z spedycjami platforma logistyczna usprawniająca pracę w firmie, zwiększająca jej wydajność i zyski. Z chęcią podejmiemy się wysyłki palet niestandardowych i innych wymagających zleceń. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, abyśmy mogli przygotować indywidualną wycenę.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Warto wiedzieć: Jak wysłać paletę za granicę?, Jak zapakować paletę?, Wymiary palet, Cennik przesyłek paletowych, Wysyłka półpalet kurierem, Wysyłka palet pod wymiar

Czym jest transport paletowy?

Przesyłki kurierskie najczęściej kojarzą się z klasycznym kartonem, foliopakiem lub kopertą, jednakże nie są to jedyne warianty. Przesyłki kurierskie na palecie to świetne rozwiązanie zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, które zamawiają sporą ilość towaru i zależy im na dostarczeniu go błyskawicznie oraz w nienaruszonym stanie. Paleta to platforma najczęściej wykonana z drewna, przeznaczona do przenoszenia i składowania towaru. Jej standardowe wymiary to 1000 × 1200 mm oraz 800 × 1200 mm (120 x 80 cm). Najbardziej rozpowszechnioną paletą jest tak zwana paleta euro (paleta przemysłowa), na której widoczne jest oznaczenie EUR. Tani transport paletowy to najczęściej kilka, kilkanaście kartonów owiniętych folią termokurczliwą oraz taśmami.

Jak przygotować przesyłkę paletową do transportu?

Wysyłka palety kurierem nie jest trudna, lecz wymaga zastosowania się do kilku wytycznych. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że towar jest bezpieczny i dotrze do wyznaczonego przez Ciebie miejsca w nienaruszonym stanie. Platforma jaką jest paleta może pomieścić towar o wadze zbliżonej do 1 tony. Przesyłka paletowa musi być starannie przygotowana. Przede wszystkim towar nie może wychodzić poza obrys palety, a wprowadzając do formularza wagę, należy uwzględnić wagę całkowitą, wraz z paletą. Wysłanie palety kurierem odbywa się w systemie burta-burta. Oznacza to, że paleta powinna być pozostawiona w miejscu dostępnym dla kuriera, czyli takim gdzie będzie mógł wjechać samochodem dostawczym. W przypadku palet kurier nie wnosi paczki do drzwi, a przywozi palety w miejscu dostępnym dla samochodu dostawczego np. tam, gdzie znajduje się rampa załadowcza. Należy pamiętać, że wysyłki na palecie to nie przesyłki paczkowe firmy kurierskiej.

W jaki sposób zabezpieczyć paletę?

Przygotowując paletę do wysyłki warto szczególną uwagę przyłożyć do starannego zabezpieczenia przesyłki paletowej. Jeśli na palecie znajdują się kartony z towarem, to koniecznie należy zadbać o odpowiedni dobór tektury oraz wypełnienia kartonu, tak, aby każdy element przesyłki paletowej był odpowiednio zabezpieczony. Przesyłka palet wymaga także zabezpieczenia zbiorczego. Gdy towar zostanie już umieszczony równomiernie na palecie, wówczas całość powinna być owinięta folią termokurczliwą. Następnie, aby uniemożliwić przesuwanie się towaru dobrze jest użyć taśm spinających. Dzięki temu towar na palecie będzie w 100% zabezpieczony, nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu załadowywania i rozładowania ani nie będzie stwarzał zagrożenia dla kierowcy przewożącego paletę.

Jaki jest koszt transportu palety w Polsce?

Zastanawiasz się jaki jest koszt transportu paletowego w Polsce? U nas sprawdzisz to w zaledwie kilka chwil. Na naszej stronie internetowej fastpost.pl znajdziesz kalkulator kosztów przesyłek paletowych krajowych i zagranicznych. Możesz z niego korzystać niezależnie od tego, czy chcesz wysłać paletę, paczkę, czy dokumenty. Do oszacowania kosztów niezbędne jest jedynie podanie kilku podstawowych danych takich jak waga palety (obejmująca towar i paletę), szerokość, wysokość oraz długość. Niezbędne jest także określenie kraju nadania i dostawy paczki. Na tej podstawie wygenerowana zostanie cena, lub przygotowana zostanie indywidualna wycena. Na każdym etapie zamówienia możesz skontaktować się z nami. Z chęcią przygotujemy dla Ciebie szczegółową wycenę.

W jakim czasie dostarczane są palety krajowe do odbiorcy?

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby jakość naszych usług była na jak najwyższym poziomie. Zależy nam na zadowoleniu klientów, którzy dzięki temu regularnie do nas wracają. Każdą przesyłkę niezależnie od tego czy jest to koperta z dokumentami, paczka z upominkiem dla bliskiej osoby, czy paleta z towarem dla kontrahenta staramy się dostarczyć w najszybszym możliwym czasie. Czas odbioru i doręczenia palet wynosi 1-2 dni co jest optymalnym czasem zakładanym przez firmy i osoby prywatne realizujące usługi na platformie fastpost.pl. Podczas wprowadzania zlecenia do systemu masz możliwość wyznaczenia dogodnego dla Ciebie dnia i godziny odbioru palety. Postaw na tanie wysyłki paletowe.

Nadaj paletę szybko i wygodnie - oferta firm kurierskich

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy właściciel firmy chce maksymalnej wydajności i efektywności pracy swoich pracowników. Dzięki nam Twoi pracownicy nadadzą paletę bardzo szybko, co zaoszczędzi sporo czasu. Ten z kolei będą mogli wykorzystać na inne priorytetowe w firmie czynności. Nasza strona jest bardzo intuicyjna, dzięki czemu z nadaniem paczki, palety czy koperty poradzi sobie nawet osoba na co dzień zajmująca się innymi sprawami w firmie. Wchodząc na fastpost.pl od razu na górnej belce zauważysz zakładkę “zamów kuriera”. Gdy tylko w nią wejdziesz pojawi się krótki, nieskomplikowany formularz. Z trzech wariantów (koperta, paczka, paleta) wybierz odpowiedni, jeśli jest taka potrzeba zmień kraj nadania i dostawy paczki, a następnie uzupełnij jej parametry. Następnie pojawią się dostępne warianty kurierów, którzy zrealizują dostawę. Przy każdym dostępna będzie informacja o cenie. Wybierz konkretnego spedytora, zaznacz opcje dodatkowe, określ zawartość przesyłki, uzupełnij dane nadawcy oraz odbiorcy i zapłać za przesyłkę paletową.

Dlaczego warto realizować tanie przesyłki paletowe na fastpost.pl?

FastPost to platforma logistyczna stworzona z myślą o najbardziej wymagających klientach. Tanie przesyłki paletowe realizowane są przez nas każdego dnia, dzięki czemu jesteśmy w stanie naszym klientom zapewnić atrakcyjną cenę i szybką realizację. Dysponujemy ogromną flotą zarówno lądową, jak i lotniczą, przez co jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej wymagające zlecenie. Dużą uwagę przykładamy także do obsługi klienta. Zależy nam na tym, aby każdy był zadowolony ze współpracy z nami. Oznacza to, że na każdym etapie zamówienia masz możliwość skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Służymy radą. Chętnie odpowiemy także na wszelkie Twoje pytania. Co więcej, nasz system jest do Twojej dyspozycji przez całą dobę. Dzięki temu to Ty decydujesz kiedy wprowadzać przesyłki paletowe i kartonowe, a kiedy poświęcić czas na inne obowiązki. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy klient, czy kontrahent chce, aby przesyłka paletowa dotarła do niego w jak najszybszym czasie. W naszym systemie masz możliwość monitorowania przesyłki, co z pewnością spotka się z dużą aprobatą odbiorcy. Postaw na wygodę, brak zobowiązań i jasne warunki współpracy, Jesteśmy przekonani, że dołączysz do grona naszych zadowolonych klientów.

 

Wysyłka paletowa jest dostępna w kraju, m.in. z i do miejscowości:

Kurierzy oferujący wysyłki paletowe:

Nietypowe usługi kurierskie związane z przesyłkami paletowymi: