Jak wysłać paletę za granicę?

Data dodania: 2021-07-02


Wysyłka palet za granicę to nie lada wyzwanie, dlatego warto zapoznać się ze wszelkimi szczegółami i informacjami dotyczącymi tego zagadnienia, aby jej transport był w pełni bezpieczny i zgodny z przepisami. Transport palet najczęściej odbywa się w chwili przeprowadzenia owocnych transakcji, gdy klient zlokalizowany poza granicami naszego kraju jest zdecydowany na zakup większej ilości towaru. Wysyłka palety za granicę odbywa się za pośrednictwem firm kurierskich. W tym przypadku jeszcze przed skorzystaniem z usług spedytora warto zapoznać się z cennikiem palet zagranicznych i porównać koszty, aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie.

Przesyłki paletowe - Najważniejsze zasady pakowania

Klienci cenią sobie wysoką jakość obsługi, dlatego dla osób prowadzących biznes specjalizujący się między innymi w wysyłce towaru istotny jest przede wszystkim czas. Palety najczęściej są wykorzystywane w magazynach, w których są odpowiednio poukładane i posegregowane na czas przechowywania. Następnie za pomocą specjalistycznych wózków widłowych następuje ich ładunek na samochód ciężarowy, a w kolejnym kroku rozpoczyna się już transport do miejsca docelowego. Jednak niekiedy niezbędne jest wykorzystanie w tym celu firmy kurierskiej, co ma najczęściej miejsce w przypadku przesyłek paletowych za granicę. Wśród rodzajów palet można wymienić półpaletę, paletę euro oraz paletę niestandardową i paletę przemysłową. Niezależnie od typu bardzo istotne jest pakowanie. Zatem jak wysłać paletę za granicę?

Otóż najważniejsze jest sprawdzenie jej stanu technicznego, gdyż towary nie mogą być transportowane na uszkodzonych i niesprawnych platformach. Paczka lub paczki muszą być dokładnie przytwierdzone do drewnianego podłoża, aby w transporcie były zupełnie nieruchome. W tym celu można wykorzystać folię stretch lub mocne taśmy bindujące. Produkty przewożone na jednej palecie powinny być dobrze wyważone, aby zachować odpowiedni środek ciężkości i tym samym stabilność. Należy zacząć pakowanie od najcięższych paczek i stosować zasadę – im wyżej, tym lżejszy towar. Istotne jest również zachowanie zasad narzuconych przez wybranego przewoźnika dotyczących wymiarów i wagi palet. Poza nimi nie powinny wystawać żadne elementy poza obręb palety. Warto wspomnieć, żę w naszej ofercie znajdą państwo palety niestandardowe o różnych wymiarach niestandardowych.

Najistotniejsze formalności, o których należy pamiętać wysyłając przesyłkę paletową zagraniczną

Do najważniejszych formalności należy wybór odpowiedniej firmy spedycyjnej, a także poprawne wypełnienie formularza, w którym na bieżąco obliczana jest cena przesyłki kurierskiej paletowej za granicę. Wśród danych należy wypełnić wszystkie wymagane pola i podać lokalizację nadawcy i odbiorcy, rozmiary i wagę przesyłki oraz liczbę sztuk. Dodatkowo warto pamiętać o wyborze sprawdzonych firm spedycyjnych, które cieszą się doskonałą opinią na rynku spedycyjnym wśród współczesnych klientów. Nie zawsze wybór taniego kuriera okaże się tym najlepszym wyborem.

Koszt wysyłki paletowej za granicę

Wiele osób zastanawia się ile kosztuje wysyłka palety za granicę. Każda transakcja jest wyceniana indywidualnie, gdyż na wartość ostatecznej ceny ma wpływ wiele czynników. Jednymi z głównych są parametry, a zatem waga i wymiary palety międzynarodowej. Na wycenę ma również wpływ ilość przesyłek, odległość niezbędna do pokonania podczas transportu, a sama kwota pobrana przez przewoźnika musi sfinansować paliwo, ewentualne cło czy wynagrodzenie pracowników. W większości przypadków ceny za transport palet za granicę zaczynają się od około 100 zł. Koszt ten może wzrosnąć wraz z wybraniem opcji dodatkowych. Wśród nich warto wymienić między innymi dostawę następnego dnia czy też wartość ubezpieczenia palety międzynarodowej. Dowiedz się więcej o usłudze: Wysyłka palet kurierem

Paletę za granicę wyślesz do wielu krajów, m.in:

Paletę za granicę wyślesz różnymi kurierami: