Wycena paczek kurierskich

Data dodania: 2020-08-21


Branża kurierska rozwinęła się, szczególnie w czasach pandemicznych, kiedy zamawianie produktów przez internet stało się najbezpieczniejszą opcją z możliwych. Nie wymaga bezpośredniego kontaktu z wieloma ludźmi, paczki są dezynfekowane, a firma dokłada wszelkich starań, żeby podczas całego procesu transportu i dostarczania paczki były przestrzegane obostrzenia sanitarne. Jednak skąd wiedzieć ile zapłacimy za paczkę, którą chcemy wysłać? Pomoże w tym nasza strona FastPost, dzięki której wszystkie formalności można załatwić kilkoma kliknięciami. Ponadto wycena jest u nas banalnie prosta.

 

Jak poprawnie wycenić paczkę?

Na końcową cenę paczki ma wpływ wiele czynników oraz to z usług jakiej firmy kurierskiej korzystamy. Głównymi parametrami wpływającymi na cenę paczki są: długość, szerokość, obwód oraz waga, które w poszczególnych firmach nie mogą przekraczać konkretnych wytycznych. W przeciwnym razie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami wiążącymi się z tym, że paczka jest zbyt duża i utrudnia jej transport.

Na naszej stronie FastPost nie muszą państwo się trudzić wyceniając przesyłkę. Wystarczy wpisać parametry takie jak: waga, długość, szerokość, wysokość, rodzaj opakowania, oraz zaznaczyć czy przesyłka ma być ubezpieczona, bądź pobraniowa. Kalkulator sam wyceni paczkę, co zaoszczędzi państwa czas. Warto dodać, że w wyświetlanej po wypełnieniu formularzu cenie są wliczone wszelkie koszta związane z paczką, nie trzeba więc martwić się o dodatkowe koszta związane z transportem. Ponadto szeroki wybór firm kurierskich pozwoli na wybranie najbardziej atrakcyjnej oferty ze względu na cenę oraz czas realizacji.

Należy również pamiętać, że przesyłki międzynarodowe będą różniły się cenowo od tych realizowanych na terenie kraju. Kiedy chcemy wysłać paczkę zagranice trzeba jedynie zaznaczyć kraj do jakiego przesyłka ma dotrzeć. Resztę zrobi za nas portal, który wliczy wszystkie niezbędne koszty i dokładnie wyceni kwotę potrzebną do wysłania danej paczki.

 

Skąd wiedzieć jakie wymiary mogą mieć paczki, by nie zostały naliczone dodatkowe opłaty?

Każda firma kurierska ma swój system wyceny paczek i swoje limity co do możliwości wysłania. Dla przykładu w DHLu maksymalna waga to 30kg, a wymiary to maksymalne wymiary paczki to 120cm x 60cm x 60 cm. W DPD maksymalna waga to 50kg, długość nie przekraczająca 175cm, oraz łączna wysokość+szerokość+długość nie więcej niż 300cm. Wszystko zależne jest od firmy oraz ich wewnętrznej polityki. Jednak cały spis wszystkich maksymalnych i minimalnych wymiarów paczek firm kurierskich znajdą państwo na naszej stronie.

 

Co jeśli chcę wysłać większą paczkę, niż standardowe rozmiary?

Wysłanie przesyłki większej niż standardowa jest możliwe, jednak w każdej firmie wiąże się to z innymi dodatkowymi opłatami w zależności jak bardzo przesyłka przekracza maksymalne wymiary. Tutaj też przyjdzie z pomocą nasza strona FastPost, która pozwoli na szybkie przeliczenie każdej paczki niezależnie od wymogów firm kurierskich. Wystarczy wypełnić formularz i wybrać jedną z dostępnych opcji która nas jest dla nas wystarczająco atrakyjna, gdyż cena obliczana jest w oparciu o wszystkie firmy kurierskie dostępne na portalu. Dlatego też korzystanie ze strony FastPost pozwoli na szybkie, wygodne i natychmiastowe wycenienie przesyłki bez wychodzenia z domu.