Jak zapakować paletę?

Data dodania: 2021-07-02


Pakowanie palet ma podstawowy wpływ na bezpieczeństwo danego przedmiotu podczas procesu jego wysyłki. Wielu przedsiębiorców o tym zapomina, co stanowi bardzo duży błąd, który często łączy się z całkowitym zniszczeniem zawartości danej palety. Warto tego uniknąć i poznać sposoby zabezpieczenia wysyłki paletowej. Z reguły rzeczy wysyłane na paletach firmą kurierską należą do dość masywnych i dużych, przez co wymagają szczególnej dbałości podczas ich pakowania.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Sprawdź: Przesyłki paletowe krajowe, Wysyłka palet za granicę, Rozmiary palet do wysyłki

Wysyłka palet – gdzie używa się jej najczęściej?

Większość firm z branży e-commerce traktuje wysyłanie przesyłek paletowych jako podstawowy sposób dostarczania do odbiorcy dużych i masywnych produktów. Wśród najczęściej wysyłanych przedmiotów w ten sposób warto wymienić części samochodowe, materiały budowlane, duże meble oraz sprzęt AGD i RTV, których nie da się wysłać w tradycyjnych paczkach. Do niedawna większość sprzedawców tego typu artykułów wykorzystywało do ich dostarczania własną flotę samochodową, przez co były zmuszone do ich zakupu oraz utrzymywania. Obecnie jednak produkty pakowane na paletach wysyła się zazwyczaj firmą kurierską.

Jak zapakować paletę?

Pakowanie palet to bardzo ważny proces, na który każda firma z branży e-commerce powinna poświęcić odpowiednio długi czas. Najważniejsze jest to, aby zabezpieczenie wysyłki paletowej polegało na całkowitym unieruchomieniu zawartości, która nie może się w żaden sposób przesuwać i chwiać. Artykuły zapakowane na palecie powinny tworzyć z nią monolityczną, zwartą konstrukcję, w ten sposób unikniemy ryzyka jej upadku.

Należy także zadbać o to, aby zapakowane artykuły nie wystawały poza obrys palety. Firmy realizujące transport paletowy zwracają na ten fakt dużą uwagę i starają się wyłapywać niewłaściwie zabezpieczone wysyłki paletowe, głównie ze względu na ryzyko uszkodzenia sąsiednich przesyłek. Co więcej, także magazyny są dostosowane do typowych wymiarów palety, przez co odchylenie w wymiarach zewnętrznych choćby jednej sztuki może spowodować zmniejszenie ilości miejsca w danej hali. Podczas pakowania paczki na palecie, zadbaj także o zmniejszenie ilości wolnej przestrzeni w jej wnętrzu.

Liczą się nawet najmniejsze szczegóły

Przygotowanie palety do wysyłki kurierskiej warto zawsze rozpocząć od procesu ulokowania środka ciężkości danego przedmiotu. Dla przykładu umieszczenie masywnej pralki na obrzeżu palety może wywołać jej przewrócenie się na zbyt obciążony bok nawet na bardzo niewielkich nachyleniach terenu lub podczas pokonywania zakrętu. Tym samym zawsze ciężkie przedmioty warto umieszczać w centralnej części palety.

Niezbędne okaże się także zastosowanie prawidłowego zabezpieczenia zewnętrznego. Większość firm transportowych najlepiej ocenia tekturowe pudełka, które zawsze cechuje się regularnymi wymiarami zewnętrznymi, a także folię stretch. Dobrym wyborem okaże się także połączenie tych dwóch zabezpieczeń w jedną całość, wówczas uzyskamy ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed wilgocią i nie tylko. Dobrym wyjściem jest także zastosowanie taśm, które ściskają i unieruchamiają wysyłane przedmioty.

Paczki na palecie warto także zabezpieczyć przed zbyt łatwym dostępem do ich zawartości. Wysyłanie luksusowych przedmiotów bez odpowiedniego zabezpieczenia może spowodować odrzucenie przesyłki przez daną firmę kurierską, która nie będzie chciała podjąć się realizacji. Zachęcamy do wykorzystania naszych sposobów pakowania palet do wysyłki, które zdecydowanie zmniejszają ryzyko uszkodzenia zawartości i zapewnią pełne zadowolenie klienta podczas odbioru.