Wysyłka opon kurierem DPD

Data dodania: 2020-06-22


Wysyłka opon przesyłką kurierską jest dziś niezwykle popularna, dlatego warto poznać zasady, jakimi trzeba kierować się podczas pakowania opon u poszczególnych firm kurierskich. Co ciekawe, niektóre firmy kurierskie wymagają różnych sposobów pakowania opon, dlatego najlepiej jest dobrze zaznajomić się z poszczególnymi wytycznymi każdego z większych kurierów. W tym poradniku dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo zapakować opony do wysyłki w firmie DPD. Odpowiednio zapakowana opona pozwoli uniknąć wszelakich problemów, które często potrafią nawet doprowadzić do całkowitego wstrzymania wysyłki. W celu unikania takich sytuacji najlepiej jest stosować się do wytycznych i pakować opony dokładnie w taki sposób, jaki preferuje dana firma kurierska.

Warto wiedzieć: Cennik przesyłek DPD


Pakowanie opon w DPD – o czym należy pamiętać?

DPD jest jedną z największych firm kurierskich w naszym kraju. Jej początki sięgają roku 1976, kiedy to w Aschaffenburgu w Niemczech powstało to przedsiębiorstwo spedycyjne. Dość szybko DPD zaczęło zyskiwać coraz większą popularność międzynarodową. Dziś jest to jedna z popularniejszych firm kurierskich na świecie, z której korzystają każdego dnia miliony klientów. Tak duża firma oferuje wiele różnych rodzajów przesyłek kurierskich, w tym także wysyłkę opon. Warto pamiętać jednak, że każda firma kurierska ma własne zasady, co do sposobu pakowania przesyłek takich jak opony samochodowe. Co więcej, 1 września 2017 roku DPD wprowadziło nowy sposób pakowania opon. Taka zmiana została spowodowana jeszcze większą automatyzacją procesów operacyjnych, a także sortowniczych. Prawidłowo zapakowane opony nie są narażane na zagrożenie uszkodzenie, czy też zgubienie. Co więcej, takie opony nie stanowią wówczas zagrożenia dla innych przesyłek, a także są prawidłowo segregowane. Innowacyjność nowego sposobu pakowania opon w DPD polega na tym, że obecnie nie używa się żadnych folii typu stretch, czy tekturowych opakowań.

Jak prawidłowo zapakować oponę?

Prawidłowo zapakowana opona wyróżnia się tym, że:
• pakowana jest pojedynczo,
• opona powinna być owinięta owijką z taśmy, na której naklejona jest etykieta,
• taśma nie może w żaden sposób zakrywać etykiety,
• kod kreskowy musi znajdować się na rancie opony,
• etykietę należy nakleić w taki sposób, by była ona maksymalnie gładka i wolna od wszelkich zagnieceń, czy pofalowań, zwłaszcza w miejscu kodu kreskowego.

Przykład prawidłowo zapakowanej opony:

 

Powyższy sposób pakowania opon pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów. Odstępstwa mogą oznaczać naliczenie dopłat za niestandardową przesyłkę.


Nieprawidłowe pakowanie opon w DPD.

Innowacyjne podejście do pakowania opon może dezorientować wielu klientów, którzy przyzwyczajeni są do folii stretch, czy kartonowych opakowań zabezpieczanych taśmą polipropylenową. Warto pamiętać, że modernizacja sposobu pakowania opon w DPD oznacza, że wszystkie opony, które zostaną zapakowane starymi metodami, nie będą uwzględniane w wysyłce.

Przykład niewłaściwego pakowania opon:

 

Zmiany te są jak najbardziej na plus dla klienta, gdyż teraz nie trzeba tak bardzo czasu poświęcić na pakowanie. Procedury ułatwiono, dlatego dziś, by wysłać oponę w DPD wystarczy kawałek taśmy, w formie owijki i etykieta adresowa.
 

Pamiętaj aby przy składaniu zlecenia zadeklarować odpowiedni rodzaj opakowania. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z naszym Biuro Obsługi Klienta. 

Jeśli szukasz najtańszej opcji wysyłki  - przejdź do podstrony Zamów Kuriera lub skorzystaj z formularza wyceny poniżej. 

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):