Palety niestandardowe - wysyłka kurierem

Data dodania: 2021-09-20


Wysyłka palet niestandardowych to coraz częściej poszukiwana usługa przez wiele firm e-commerce oraz realizujących sprzedaż towarów wyłącznie wysyłkowo. Czy realizacja tego typu transportów jest bezpieczna? Oczywiście, że tak. Jedynym warunkiem jest wybranie odpowiedniej firmy kurierskiej, która realizuje transport palet niestandardowych oraz przesyłek ponadgabarytowych. Ciekawostką jest fakt, że na stronie internetowej Fastpost można wybrać firmę kurierską, która odbierze przesyłkę oraz doręczy ją we wskazanym na liście przewozowym czasie. Na stronie do wyboru jest kilka firm, które przyjmują palety niestandardowe. Wysyłka palet niestandardowych odbywa się za pośrednictwem firmy Rhenus, Raben, Poczty Polskiej oraz Pekaes. Korzystając z tego typu usług w Fastpost można liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale i bezpieczeństwo wysyłanego towaru.

Co to są palety niestandardowe?

Aby poprawnie nadać transport, warto dowiedzieć się, co to są palety niestandardowe. Przesyłki paletowe tego typu wyróżniają się dużym gabarytem oraz wymiarami, które przekraczają rozmiar zwykłej europalety, której wielkość wynosi 120 x 80 cm. Wszystkie elementy o nieregularnym kształcie, które wystają poza obrys drewnianej lub kompozytowej palety, muszą zostać zarejestrowane jako paleta niestandardowa. Kurier odbierze taką przesyłkę po odebraniu dyspozycji wysłanej przez portal Fastpost.

Jak wysłać paletę niestandardową? Krok po kroku

Aby wysłać paletę niestandardową, wystarczy wejść na stronę Fastpost, uzupełnić formularz podając dane paczki oraz odbiorcy, a następnie przygotować przesyłkę do odbioru przez kuriera. Kierowca pojawi się w wyznaczonym terminie wraz z pełnym wyposażeniem umożliwiającym mu przewożenie przesyłek paletowych. Warto jednak wiedzieć jak zapakować paletę niestandardową, aby ta bezpiecznie dotarła na miejsce docelowe. Należy zaopatrzyć się w dobrej jakości paletę, folię stretch, taśmę klejącą oraz narożniki kartonowe zabezpieczające kanty paczki. Po ułożeniu towaru lub przewożonego urządzenia na palecie warto przytwierdzić je paskami poliuretanowymi do podłoża, a następnie owinąć folią. W ten sposób transport będzie możliwie najlepiej zabezpieczony przed przesuwaniem się oraz uszkodzeniami.

Wysyłka palet niestandardowych - cena przesyłki palet nietypowych

Wysyłka palety niestandardowej wiąże się z nieco większą opłatą, niż tą, którą należy ponieść podczas tradycyjnej wysyłki towarów. W przypadku palet niestandardowych należy liczyć się z wydatkiem ponad 300 złotych za transport o wadze powyżej 800 kg. Warto wiedzieć jednak, że cena tranzytu wzrasta wprost proporcjonalnie do gabarytów oraz wagi przewożonego towaru. Każda firma e-commerce może skorzystać z funkcjonalności strony Fastpost i wybrać najlepszą ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Nadaj paletę niestandardową bez obaw o jej bezpieczeństwo. Kurier zabiera palety z należytą precyzją oraz przewozi zgodnie z zasadami BHP.

Wysyłka palet niestandardowych - na co zwracać uwagę?

Decydując się na wysyłkę palet niestandardowych za pośrednictwem strony internetowej Fastpost warto zwracać uwagę na warunki, jakie dyktuje konkretny przewoźnik realizujący transport palet niestandardowych. Głównym czynnikiem, o który należy zadbać to bezpieczeństwo załadowanego towaru. Powinien być on zabezpieczony taśmą poliuretanową, folią stretch oraz wzmocnieniami na rogach. Jeśli chodzi o sam proces wysyłki, warto brać pod uwagę nie tylko cenę, ale i terminy realizacji, które na portalu Fastpost podawane są już na etapie tworzenia listu przewozowego. Stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz wybierając tylko renomowane firmy kurierskie współpracujące z Fastpost można być pewnym, że każdy transport zostanie w całości doręczony na czas bez zbędnych uszkodzeń. Wystarczy wiedzieć, jak wysłać paletę niestandardową oraz jak ją zabezpieczyć, aby całkowicie bezproblemowo realizować operacje tego typu.

Paleta Niestandardowa wycena:

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Poza paletami niestandardowymi sprawdź również