Załóż bezpłatne konto

Zasady pakowania

Proszę pamiętać, że sposób pakowania przesyłek może mieć wpływ na ich cenę oraz to czy dotrą one nieuszkodzone do odbiorcy. Za odpowiednie zapakowanie przesyłek odpowiedzialny jest nadawca.  Biorąc pod uwagę wymagania przewoźników przedstawiamy Państwu instrukcje pakowania. Każdy z przewoźników posiada własne standardy. W FastPost.pl przyjęliśmy dokumentacje DHL jako wzorzec.  

Zleceniodawca jest obowiązany Przesyłkę właściwie opakować, a także oddać ją Kurierowi w stanie umożliwiającym jej prawidłowy przewóz i zapewniający, że nie uszkodzi ona innych Przesyłek w czasie przewozu, a także wydanie jej bez ubytku i uszkodzenia.

W szczególności opakowanie powinno: być odpowiednio zamknięte, uniemożliwiające dostęp do zawartości Przesyłki osobom niepowołanym; być odpowiednio wytrzymałe stosownie do wagi i zawartości Przesyłki; posiadać zabezpieczenia wewnętrzne, uniemożliwiające przemieszczanie się zawartości Przesyłki; posiadać oznakowania świadczące o specjalnym charakterze Przesyłki, takie jak: "ostrożnie szkło", "góra/dół".