Zasady pakowania


Proszę pamiętać, że sposób pakowania przesyłek może mieć wpływ na ich cenę oraz to czy dotrą one nieuszkodzone do odbiorcy. Za odpowiednie zapakowanie przesyłek odpowiedzialny jest nadawca.  Biorąc pod uwagę wymagania przewoźników przedstawiamy Państwu instrukcje pakowania. Każdy z przewoźników posiada własne standardy. W FastPost.pl przyjęliśmy dokumentacje DHL jako wzorzec.  

Zleceniodawca jest obowiązany Przesyłkę właściwie opakować, a także oddać ją Kurierowi w stanie umożliwiającym jej prawidłowy przewóz i zapewniający, że nie uszkodzi ona innych Przesyłek w czasie przewozu, a także wydanie jej bez ubytku i uszkodzenia.

W szczególności opakowanie powinno: być odpowiednio zamknięte, uniemożliwiające dostęp do zawartości Przesyłki osobom niepowołanym; być odpowiednio wytrzymałe stosownie do wagi i zawartości Przesyłki; posiadać zabezpieczenia wewnętrzne, uniemożliwiające przemieszczanie się zawartości Przesyłki; posiadać oznakowania świadczące o specjalnym charakterze Przesyłki, takie jak: "ostrożnie szkło", "góra/dół".

Do pobrania:

DHL_ulotki_branz_wykonczen

DHL_ulotki_branz_sanitariaty

DHL_ulotki_branz_RTV

DHL_ulotki_branz_oswietlenie

DHL_ulotki_branz_motoryzacja

DHL_ulotki_branz_meble

DHL_ulotki_branz_maszyny

DHL_ulotki_branz_komputery

DHL_ulotki_branz_grzewcze

DHL_ulotki_branz_AGD

DHL_sposob_pakowania_ulotka

DHL_bezpieczne_opakowanie_1