Pakowanie i wysyłka opon kurierem DHL

Data dodania: 2020-06-22


DHL jest jedną z największych i najbardziej znanych firm kurierskich. Za jej pośrednictwem wysyłane są różnego rodzaj przesyłki. Oczywiście istnieje także możliwość wysyłki opon i według statystyk ten sposób na dostarczenie nowych, czy używanych opon jest coraz bardziej popularny. Zakup opon w sieci bardzo się opłaca, ponieważ internetowe ceny są znacznie niższe, niż te w standardowych sklepach, czy salonach. Każda firma kurierska ma swoje zasady prawidłowego sposobu pakowania opon, do wysyłki, jednakże DHL wyróżnia się wyjątkowo różnorodnymi metodami, które są dopuszczone.

Warto poznać: Cennik DHL, Jak szybko nadać paczkę DHL?


Karton, owijka czy stretch, czyli multum możliwości


Prawidłowy sposób zapakowania opon jest najważniejsze, ponieważ pozwala na skuteczną wysyłkę. W DHL istnieje kilka sposobów na to, by prawidłowo zapakować opony do wysyłki. Dzięki różnorodności metod pakowania nie jesteśmy tak bardzo ograniczeni, jak w przypadku innych firm kurierskich. Jako przesyłki standardowe przewoźnik przyjmuje przesyłki zawierające opony o średnicy mniejszej lub równej 60 cm i wadze do 31,5 kg bez felg (opakowane i z naklejonym listem przewozowym, jak na poniższych przykładach). DHL wyróżnia cztery sposoby prawidłowego pakowania opon:

1. Opona bez opakowania – opona musi być owinięta owijką z taśmy klejącej. Następnie należy w taki sposób nakleić list przewozowy, by kod kreskowy znajdował się on bezpośrednio na rancie opony. To bardzo ważne, gdyż tylko opony z prawidłowo naklejonym listem przewozowym dopuszczone są do wysyłki. Opony z listem przewozowym przyklejonym bezpośrednio do jej powierzchni, nie są przyjmowane.


2. Opona opakowana w karton – arkusz kartonu powinien być dokładnie owinięty wokół opony w taki sposób, by zakrył on powierzchnię opony zarówno od góry, jak i od dołu. Całość musi być zabezpieczona taśmą polipropylenową, aby uniemożliwić wysunięcie się opony w trakcie przesyłki. List przewozowy należy nakleić na największej powierzchni.


3. Opona w folii stretch – opony opakowane w folię stretch można wysyłać pojedynczo, lub także i podwójnie. Wysyłając je podwójnie należy pamiętać, by ustawić je na sobie maksymalnie równo. Następnie trzeba owinąć opony (lub oponę) w taki sposób, by stworzyć warstwę, która wytrzyma podczas transportu. List przewozowy naklejamy na płasko, aby łatwo można było odczytać kod kreskowy.


4. Dwie opony zapakowane razem – opony wysyłane w ten sposób, powinny być połączone w co najmniej trzech miejscach taśmą polipropylenową. Następnie trzeba owinąć opony owijką z taśmy klejącej, po czym należy nakleić list przewozowy w taki sposób, by kod kreskowy znajdował się na rancie opony.

 

Przesyłka standardowa, bez dopłat dodatkowych, to:

- pojedyncza opona

- opona owinięta w poprzek bieżnika folią stretch lub samoprzylepną na szerokość litu przewozowego

- opona zapakowana w karton zamknięty o regularnych kształtach zaklejony jedynie taśmą klejącą

- opona owinięta arkuszem kartonu lub zakryta z góry i dołu okrągłymi arkuszami kartonu, w obu przypadkach katron sztywno przytwierdzony tak aby opona się nie wysunęła

- opona owinięta w całości folią stretch

 

Przesyłka niestandardowa, z dopłatami dodatkowymi to:

 - dwie opony połączone ze sobą i w całości owinięte folią stretch w sposób uniemożliwiający przemieszczanie się między nimi

- dwie opony połączone ze sobą taśmą klejącą w poprzek bieżnika na szerokość listu przewozowego oraz spięte taśmą polipropylenową przynajmniej w 3 miejscach


Pamiętaj o dokładnym zapakowaniu opony

Warto jeszcze raz podkreślić, że odpowiednio starannie zapakowana opona jest gwarantem tego, że nasza przesyłka dotrze spokojnie w docelowe miejsce. Co więcej, źle zapakowane opony są po prostu nieprzyjmowane do wysyłki, dlatego dokładność i trzymanie się powyższych zasad jest niezwykle istotne.

 

Przykład zapakowania opon, które nie zostaną przyjęte do przewozu

-opony z listem przewozowym przyklejonym bezpośrednio na oponę

- dwie opony połączone ze sobą w sposób nietrwały

- opona owinięta folią stertach w niestaranny sposób z elementami odstającymi od bryły przesyłki

Pamiętaj aby przy składaniu zlecenia zadeklarować odpowiedni rodzaj opakowania. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z naszym Biuro Obsługi Klienta

[WYCENA]