Jak wysłać opony kurierem FedEx

Data dodania: 2020-06-22


Wysyłka opon jest dziś bardzo powszechna, gdyż coraz większa ilość sklepów internetowych oferuje opony w bardzo atrakcyjnych cenach. Z tego powodu wysyłka opon kurierem jest dziś bardzo często spotykana. Wzrost tego typu przesyłek jest najczęściej widziany podczas zmiany z letniego na zimowy i odwrotnie. Odpowiednie zapakowanie opon do wysyłki nie tylko ułatwia cały proces, ale także w znacznym stopniu go przyspiesza. Właśnie dlatego dobrze jest wiedzieć, jakie wymagania co do pakowania opon stawia przed nami FedEx. Poniższy poradnik przyda się nie tylko sklepom, czy mechanikom, ale także i wszystkim internautom, który zechcą kiedyś sprzedać swoje opony np. na serwisach aukcyjnych. 

Warto poznać: Cennik FedEx, Jak zamówić kuriera FedEx?


Od czego zacząć?

Najważniejsze jest, by zaopatrzyć się w materiały pakunkowe, gdyż FedEx nam ich nie dostarczy. Przydadzą się takie materiały jak:
• tekturowa, okrągła pokrywa,
• taśma polipropylenowa,
• arkusz tektury,
• folia termokurczliwa,
• folia stretch.


Sposób pakowania będzie różnił się od tego, jaki rodzaj opakowania wybierzemy. Różnicę są w tym wypadku dosłownie kosmetyczne, gdyż zarówno jedna metoda, jak i druga pozwala na skuteczne i bezpieczne zapakowanie opon do wysyłki. Bardzo często wybór np. opakowania tekturowego podyktowany jest czystym przyzwyczajeniem danego sklepu internetowego. Warto poznać dwie metody, by móc pakować opony niezależnie od tego, który rodzaj materiałów pakunkowych posiadamy na dany moment.
 

Opakowanie tekturowe


W przypadku okrągłej tekturowej pokrywy należy pamiętać o tym, iż powierzchnie opony powinny być zakryte od góry do dołu. Dzięki otworom przenoszenie opon jest prostsze i bardziej intuicyjne. Opony muszą być odpowiednio zabezpieczone i przymocowane taśmą polipropylenową. Warto pamiętać, że etykieta adresowa nie może być zakryta. Co więcej, źle nałożona taśma polipropylenowa sprawia, że przesyłka jest niestabilna, a to uniemożliwia sortowanie jej za pomocą sortera automatycznego, co w znacznym stopniu spowalnia cały proces wysyłki.

Jeżeli zdecydujemy się na pojedynczy pas tektury, to opona musi być nim dokładnie owinięta. Następnie cały pakunek należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć taśmą polipropylenową. Należy mieć na uwadze, że połączenie dwóch kawałków tekstury taśmą, może spowodować uszkodzenie całego opakowania podczas przewozu, przez co wysyłka będzie niemożliwa, lub w znaczący sposób utrudniona.

 

Opakowanie foliowe


Folia termokurczliwa musi zostać założona bardzo dokładnie i gładko, ponieważ wyłącznie gładka powierzchnia folii umożliwi sortowanie takiej przesyłki przez sortownik automatyczny. Ważne jest także odpowiednie naklejenie etykiety. Nie może być ona umiejscowiona pod warstwą folii, gdyż może sprawić to problemy z prawidłowym jej odczytaniem. Etykieta adresowa musi być naklejona na krawędzi opony.

 

Drugim sposobem na foliowe opakowanie opony do wysyłki, jest użycie bardzo popularnej folii stretch. Warto pamiętać, że przy pakowaniu należy wybrać folię stretch odporną na rozdarcie. Folia musi zakrywać co najmniej ¾ powierzchni opony. Warto zostawić otwory po obu stronach, ułatwiające przenoszenie przesyłki. Podobnie jak w przypadku folii termokurczliwej, tak samo tutaj bardzo ważne jest, by opona była zapakowana jak najbardziej gładko, gdyż pozwala to na sortowanie jej poprzez sortownik automatyczny. Etykieta wysyłkowa musi być umieszczona na krawędzi opony.

 

Niezależnie od tego jaką metodę pakowania wybierzemy, możemy być pewni, iż kurier FedEx dowiezie wysłane przez nas opony bezpiecznie i szybko.

Pamiętaj aby przy składaniu zlecenia zadeklarować odpowiedni rodzaj opakowania. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z naszym Biuro Obsługi Klienta

 

[WYCENA]