Wysyłka palet do Czech

Data dodania: 2021-07-02


Z wysyłki palet do Czech korzysta obecnie bardzo wiele firm, np. sprzedających swoje produkty w tym kraju oraz takich, które dokonują ich dalszej obróbki na miejscu. Przesyłkę paletową do Czech ma w swojej ofercie wiele firm kurierskich, które dysponują odpowiednio zaplanowanym łańcuchem dostaw oraz pojazdami właściwymi do realizacji tego typu usług. Na naszej platformie kurierskiej znajdziesz wyszczególnione oferty wszystkich firm transportowych, co zdecydowanie ułatwi wybranie tej odpowiedniej. Warto wiedzieć, że każda paleta do Czech powinna być odpowiednio spakowana i przygotowana do wielodniowej podróży.

Kto korzysta z transportu palet do Czech?

Obecnie z transportu palet do Czech z Polski korzysta wiele firm o różnym przekroju działalności. Są to między innymi hurtownie oraz zakłady wytwórcze, które eksportują swoje produkty do naszych południowo-wschodnich sąsiadów oraz duże i małe przedsiębiorstwa sprzedające swój asortyment prywatnym osobom z tego kraju. Z reguły transport palet do Czech obejmuje duże i masywne przedmioty, takie jak sprzęt budowlany i domowy AGD, wyposażenie warsztatowe, części mechaniki pojazdowej oraz materiały budowlane, generalnie wszystko to, co nie mieści się do standardowej paczki. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje przesyłki kurierskie paletowe do Czech jako sposób obniżenia jednostkowej ceny wysyłki np. niewielkiego sprzętu elektronicznego. Wysyłka kilkudziesięciu czy kilkuset produktów na jednej palecie do Czech bardzo często ma znacznie niższą ceną niż wysyłanie ich pojedynczo.

Kurier paletowy do Czech – pakowanie

Podczas transportu palet Polska Czechy nie można zapomnieć o sposobie pakowania. Warto jak najlepiej zabezpieczyć całą paczkę, która ma przed sobą wiele kilometrów do pokonania, tym samym może być narażona na więcej uszkodzeń niż w przypadku wysyłki krajowej. Zwróć uwagę między innymi na prawidłowe umiejscowienie danego przedmiotu, np. pralki bądź lodówki czy sprzętu budowlanego. Zawsze urządzenia te powinny znajdować się w samym centrum palety, co zapewnia im najwyższą stabilność podczas całego łańcucha dostaw. Nie bez znaczenia jest także unieruchomienie elementów takich jak dźwignie, koła czy też zębatki, co chroni je od uszkodzeń. Nie można także zapomnieć o owinięciu całej palety do Francji grubą warstwą folii stretch i/lub bąbelkowej, a także zastosowanie mocnych taśm unieruchamiających całą przesyłkę aż do chwili jej odbioru przez adresata.

Wymiary zewnętrzne i waga przesyłki paletowej do Czech

Wysyłka palety do Czech to usługa kurierska, w której używa się standardowych europalet o wymiarach podstawy 120 x 80 cm i większość firm kurierskich przyjmuje do obsługi wyłącznie palety w takim właśnie rozmiarze. Podstawową różnicą pomiędzy przewoźnikami jest jednak maksymalna wysokość całościowa wraz z europaletą, która w większości przypadków nie może być wyższa niż 200 cm. Równie istotna jest waga, od której zależy nie tylko cena palety do Czech, lecz także możliwość jej obsługi przez firmę kurierską. Większość z nich ustala maksymalną górną granicę wagi na 1000 kg, podczas gdy niektóre realizują usługę transportu palet do Czech o wadze nieco niższej, np. 700 kg. Warto mieć to na uwadze podczas składania zlecenia. Na naszej platformie cały proces zamawiania palety do Czech jest bardzo prosty i szybki, a w razie jakichkolwiek pytań chętnie pomożemy telefonicznie oraz mailowo.

Palety wyślesz też do innych krajów, m.in: