Wysyłka palet do Francji

Data dodania: 2021-07-02


Wysyłka palet do Francji jest obecnie bardzo popularną usługą kurierską, którą ma w swojej ofercie większość wiodących firm kurierskich. Charakterystyczną cechą tej usługi jest fakt, iż nadawca może nadać przesyłkę o dużej wadze i wymiarach zewnętrznych przy stosunkowo niewysokiej cenie i dostarczyć ją do nadawcy w przeciągu jedynie kilku dni. Każda paleta do Francji powinna mieć standardowe wymiary podstawy 120 x 80 cm w celu zapewnienia odpowiedniej kompatybilności z wózkami widłowymi i innymi urządzeniami służącymi do ich transportu. W FastPost.pl znajduje się szeroka gama firm transportowych, oferujących między innymi przesyłki kurierskie paletowe do Francji oraz wiele innych usług.

Kiedy warto skorzystać z wysyłki palet do Francji?

Transport palet Polska - Francja jest wykorzystywany między innymi przez przedsiębiorstwa realizujące sprzedaż swoich towarów wysyłkowo, takich jak sprzęt AGD, sprzęt budowlany, wyposażenie warsztatów i gabinetów medycznych, jednak nie tylko. Z tej usługi równie często korzystają także firmy wysyłające za granicę naszego kraju niewielkie przedmioty, np. sprzęt elektroniczny lub odzież, lecz w bardzo dużych ilościach. Wówczas przesyłka kurierska paletowa do Francji się bardzo opłaca i stanowi doskonałą alternatywę standardowej usługi kurierskiej. Nie można także zapomnieć o tym, że kurier paletowy do Francji pozwala także na przesłanie za granicę półproduktów w celu ich dalszej obróbki już na miejscu przeznaczenia, np. skór do wyrobu butów.

Maksymalne wymiary zewnętrzne palety do Francji

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest spełnienie wszelkich wymogów formalnych podczas wysyłki palet do Francji. Jakiekolwiek odchylenia od normy przyjętej u danego przewoźnika zazwyczaj kończy się cofnięciem przesyłki bądź obciążeniem nadawcy dodatkowymi kosztami jej obsługi. Wśród wymogów palety do Francji warto wymienić między innymi jej wielkość. Wszystkie firmy kurierskie zajmujące się przesyłkami paletowymi wymagają zastosowania palet o standardowej podstawie 120 x 80 cm, do których są dostosowane wszystkie urządzenia i pojazdy do ich obsługi w magazynach i halach. Nie można także przekroczyć maksymalnej wysokości, która jest ustalana oddzielnie w każdej firmie kurierskiej. Ponadto istotna jest także masa całkowita. Paleta do Francji może ważyć od 700 kg do nawet 1000 kg u niektórych przewoźników.

Paleta do Francji – wymogi względem sposobu pakowania

Podczas wysyłki palety do Francji w niskiej cenie należy zadbać o jej pakowanie. Wielu przedsiębiorców nie przykłada do tego odpowiednio dużej uwagi, co stanowi bardzo duży i często także kosztowny błąd. Istotne jest między innymi umiejscowienie ładunku – najcięższa część zawsze musi znajdować się w samym centrum podstawy europalety, tylko taki sposób zapewni odpowiednią stabilność podczas procesu przewozu. Istotne jest także unieruchomienie wszelkich elementów ruchomych, np. dźwigni, kół lub systemów hydraulicznych, a także usunięcie części, które mogą uszkodzić się podczas transportu. Prawidłowo przygotowany ładunek warto owinąć folią stretch i/lub bąbelkową, a także zastosować taśmy. Zachęcamy do skorzystania z oferty platformy FastPost.pl, gdzie zamówienie palety do Francji jest tak proste, jak nigdy dotąd. Z chęcią także pomożemy w całym procesie telefonicznie lub mailowo, a także odpowiemy na wszelkie zapytania natury praktycznej i teoretycznej. Zachęcamy do złożenia zlecenia już dziś!

Palety wyślesz też do innych krajów, m.in: