Wysyłka palet do Anglii

Data dodania: 2021-07-02


Wysyłka palet do Anglii stanowi obecnie trzon działalności wielu firm stacjonujących w Polsce, które sprzedają lub eksportują swoje produkty do Wielkiej Brytanii w celu dalszej obróbki i odsprzedaży. Zazwyczaj wysyłka jest realizowana na europaletach o rozmiarach 120 x 80 cm, które są uznawane przez większość firm kurierskich za szeroko pojęty standard, a różnice pomiędzy przewoźnikami wynikają między innymi z maksymalnej wagi pojedynczej palety oraz jej wysokości. Wiele osób zastanawia się, czy paleta do Anglii jest droga i ile czasu zajmie jej dowóz na miejsce. Warto poznać odpowiedzi na te pytania jeszcze przed podjęciem współpracy. W niniejszym poradniku znajdziesz wszelkie informacje na temat wysyłki palety do UK, zapraszamy do zapoznania się z nim już dziś.

Do czego wykorzystuje się wysyłkę palet do UK?

Większość firm realizujących wysyłkę palet Polska - Anglia wykorzystuje tę formę wysyłkową do przewozu masywnych i dużych przedmiotów. Warto wśród nich wymienić sprzęt domowy AGD i RTV, elementy mechaniki pojazdowej, wyposażenie warsztatów czy zakładów produkcyjnych, a także urządzenia budowlane. Z transportu palet do UK warto także skorzystać wtedy, gdy przedsiębiorca wysyła do adresata dużą liczbę pojedynczych paczek, np. z wieloma sprzętami elektronicznymi do punktu handlowego czy magazynu znajdującego się w Anglii. Wówczas wysyłanie ich do kontrahenta na palecie stanowi tańsze i znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, niż wysyłka pojedynczych sztuk.

Wysyłka palet do Anglii – rozmiary i waga

Praktycznie każda wiodąca firma kurierska na rynku ma w swojej ofercie transport palet do UK, różnice wynikają jednak z ich maksymalnych wymiarów oraz wagi. Wszystkie realizują transport wyłącznie europalet o standardowych wymiarach wynoszących 120 x 80 cm. Ten rozmiar palet jest standardem w transporcie zagranicznym i krajowym, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku wózków widłowych, które są dostosowane wyłącznie do ich budowy. Pierwszorzędną kwestią jest wysokość. Wysokość ładunku wraz z paletą jest dokładnie wyszczególniona w regulaminie danej firmy kurierskiej, większość z nich za górną granicę przyjmuje wysokość 200 cm, rzadziej 170 cm.

Ogromne różnice i dysproporcje wynikają także z wagi całkowitej. Podczas wysyłki palety z Anglii do Polski lub z Polski do Anglii firmy kurierskie przyjmują palety o masie łącznej nie większej niż 1000 kg lub 700 kg, co przeważnie jest optymalną wartością. Warto jednak zapoznać się z wytycznymi danego przewoźnika, które są aktualizowane na bieżąco na platformie FastPost.pl. Zawsze warto także wziąć pod uwagę wagę całej palety, wraz z elementami usztywniającymi ładunek i zabezpieczeniami.

Jak spakować paletę do Anglii?

Wysyłka palety z Polski do UK to wielodniowy proces, polegający na wykorzystaniu do ich przewozu praktycznie wszystkich dostępnych środków transportu. Bardzo precyzyjnie zaplanowany łańcuch dostaw i ograniczona ilość miejsca we wnętrzu pojazdów bądź w hubach i centrach przeładunkowych sprawia, że podczas wysyłki palet do Anglii warto zadbać o ich prawidłowe pakowanie.

Należy między innymi prawidłowo umieścić ładunek na palecie pamiętając o tym, że zawsze powinien znajdować się w jej centrum. Tylko w ten sposób można uniknąć bujania się całego ładunku na boki, co może spowodować jej przewrócenie się np. podczas transportu lub pokonywania długiej trasy. Przesyłki paletowe do Anglii mają przed sobą bardzo długą podróż, dlatego zachęcamy do zastosowania wszelkich możliwych zabezpieczeń. Doskonale sprawdza się unieruchomienie wszelkich elementów ruchomych, np. kół zębatych czy dźwigni, które mogą się uszkodzić podczas transportu lub uszkodzić inne paczki znajdujące się tuż obok. Nie bez znaczenia jest także owinięcie całości folią stretch oraz zastosowanie mocnych taśm transportowych, które po ściśnięciu praktycznie całkowicie niwelują ruchliwość danego przedmiotu.

Bardzo istotne jest także to, że ładunek podczas wysyłki paletą do Anglii nie może wystawać poza obrys podstawy. Nawet niewielki element wystający poza paletę może skutkować jej odrzuceniem przez operatora z dwóch powodów. Pierwszym jest obawa przewoźnika o przypadkowe uszkodzenie wystającego elementu, a drugim – uszkodzenie sąsiadujących paczek znajdujących się obok.

Cena palety Polska - Anglia

Transport palet z Polski do Anglii ma korzystny cennik szczególnie dla przedsiębiorców. Można na niej umieścić bardzo ciężkie przedmioty o wadze nawet 1000 kg, a także zapakować je na gotowo, bez np. rozbierania poszczególnych urządzeń na części pierwsze. Bardzo często nieco wyższa cena palety z Polski do UK jest opłacalna dla przedsiębiorcy, który wysyła na palecie kilkaset sztuk urządzeń elektronicznych, wówczas jednostkowa cena palety z Polski do Anglii jest bardzo atrakcyjna i stanowi niewielkie obciążenie dla danej firmy.

Jak wybrać odpowiedniego przewoźnika przesyłek paletowych do Anglii?

Przesyłki kurierskie paletowe do Anglii mają w swojej ofercie praktycznie wszystkie wiodące firmy kurierskie, różnica pomiędzy nimi wynika głównie z ceny oraz całkowitej wagi i wymiarów pojedynczej palety. Przeszukiwanie każdej firmy kurierskiej z osobna stanowi duży i czasochłonny problem, z którym wielu przedsiębiorców nie może sobie poradzić. Nasza platforma kurierska FastPost.pl jest odpowiedzią na te kłopoty. Wpisz na stronie głównej w odpowiednie pola podstawowe informacje na temat danej palety, w tym jej wymiary, wagę oraz sposób pakowania. Wybierz także miejsce docelowe oraz lokalizację nadania. W następnym kroku nasza platforma wyliczy koszty wysyłki palety do Anglii i pokaże ofertę wyłącznie takich przewoźników, które podejmą się realizacji jej przewozu.

To znakomite rozwiązanie między innymi dla osób, które nigdy wcześniej nie nadawały palet do Anglii. Chętnie także odpowiemy na dodatkowe pytania telefonicznie oraz mailowo i rozjaśnimy jakiekolwiek wątpliwości pojawiające się jeszcze przed podjęciem współpracy i opłaceniem przesyłki.

Palety wyślesz też do innych krajów, m.in: