Wysyłka palet do Włoch

Data dodania: 2021-07-02


Z wysyłki palet do Włoch korzysta obecnie coraz więcej firm. Globalizacja każdego rynku sprawiła, że wiele przedsiębiorstw znajdujących się w Polsce wysyła swoje wyroby paletami do całego świata. Usługę przesyłki paletowej do Włoch realizuje większość firm kurierskich z odpowiednim zapleczem pojazdów i centrów logistycznych, dlatego usługa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów i przedsiębiorców. Każda paleta do Włoch powinna spełnić wszelkie wymogi formalne i być zgodna z regulaminem danej firmy kurierskiej, co ma podstawowy wpływ na jej wycenę i możliwość obsługi przez przewoźnika. Na naszej platformie wybór odpowiedniej firmy realizującej transport palet Polska - Włochy jest prosty i szybki.

Dlaczego warto korzystać z wysyłki palet do Włoch?

Transport palet do Włoch jest doskonałym sposobem dostarczania do tego kraju ciężkich przedmiotów z kategorii takich jak motoryzacja, budownictwo, przemysł ciężki oraz meblarstwo czy elektronika oraz sprzęt AGD i RTV. Wysyłka palet do Włoch pozwala na ich przewóz w odpowiednich warunkach aż do miejsca odbioru, lecz wiąże się także z wieloma wymogi ze strony formalnej, które należy bezwzględnie poznać jeszcze przed zawarciem umowy z przewoźnikiem. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje transport palet z Polski do Włoch także w celu łączenia wielu pojedynczych artykułów do jednej przesyłki, co umożliwia ich przewóz na jednej palecie i zdecydowane obniżenie kosztów transportowych.

Jak spakować transport paletowy z Polski do Włoch?

Przesyłka paletowa do Włoch ma przed sobą bardzo długą podróż, która wymaga zastosowania odpowiednich środków transportu, tym samym warto zadbać o sposób jej pakowania. Szczególnie istotne jest prawidłowe ulokowanie samego ładunku. Zawsze najcięższy element powinien znajdować się na samym dole, zaś cięższe coraz wyżej. Nie można także zapomnieć o tym, iż ładunek musi być umieszczony w samym centrum, tylko wtedy cała palet do Włoch będzie stabilna przez czas jej transportu. Zachęcamy do owinięcia całej przesyłki wieloma warstwami folii stretch oraz zastosowanie kilku taśm.

Koszt palety do Włoch

Mimo stosunkowo dalekiej odległości, paleta do Włoch ma korzystny cennik ustalany indywidualnie na podstawie oferty konkretnego przewoźnika. Na naszej stronie wybór właściwej firmy kurierskiej jest bardzo prosty. Po wpisaniu podstawowych danych, w tym rozmiarów oraz wagi i miejsca przeznaczenia, w następnym kroku pojawi się oferta firm kurierskich, które podejmą się transportu danej palety do Włoch, a obok ich nazwy znajdują się także wyszczególnione ceny wraz z możliwością wyboru opcji dodatkowych. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do telefonicznego lub mailowego kontaktu. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i udzielimy informacji na temat obsługi naszego portalu kurierskiego.

Palety wyślesz też do innych krajów, m.in: