Wysyłka palet do Holandii

Data dodania: 2021-07-02


Transport palet do Holandii jest obecnie bardzo popularną usługą kurierską, na którą decyduje się wiele polskich firm eksportujących swoje wyroby lub produkty oferowane w ramach hurtowni. Polega ona na przewozie całych palet wraz z ładunkiem w ustalonym terminie po uiszczeniu odpowiedniej opłaty i pozwala na przewóz najcięższych i największych ładunków, których nie da się przewieźć w standardowych paczkach. Na naszej platformie kurierskiej znajduje się szereg usług kurierskich realizowanych przez wiodących przewoźników z całego kraju. Zamówienie palety do Holandii jest proste i szybkie, a przy tym także w pełni bezpieczne.

Na czym polega transport palet do Holandii?

Transport palety do Holandii polega na przewozie całej palety aż do miejsca jej odbioru przez wybraną firmę kurierską na terenie tego kraju. Z reguły tego typu usługi są wybierane przez polskich przedsiębiorców, którzy eksportują do tego państwa swoje własne wyroby w celu ich dalszej sprzedaży u dystrybutorów lub obróbki w fabrykach. Równie często z palet do Holandii w niskiej cenie korzystają także przedsiębiorstwa wysyłające wiele pojedynczych i niewielkich przedmiotów, łącząc je w jedną, dużą przesyłkę paletową. To znakomity sposób na uzyskanie pewnych oszczędności, gdyż cena jednostkowa wysyłki wówczas znacznie spada. Kurier paletowy do Holandii wykorzystuje do dostarczania palet transport drogowy, przeważnie realizowany przez duże pojazdy ciężarowe dostosowane do przewozu tego typu ładunków.

W wysyłce palet do Holandii liczy się także sposób pakowania

Podczas wysyłki palety do Holandii warto także zadbać o jej prawidłowe pakowanie i jak najbardziej przyłożyć się do tego procesu, gdyż wszelkie błędy mogą spowodować uszkodzenie ładunku lub innych palet znajdujących się obok. Podczas wysyłki palety do Holandii w korzystnej cenie warto zwrócić uwagę na prawidłowe umiejscowienie ładunku i pamiętać o tym, że cięższe przedmioty powinny znajdować się nisko, a lekkie – wysoko. Podobnie jest z ciężkimi maszynami lub urządzeniami budowlanymi czy częściami samochodowymi, które należy umieścić w samym centrum. Zachęcamy także do owinięcia całego ładunku folią stretch lub folią bąbelkową, a także do zastosowania mocnych taśm wykonanych z tworzywa i zgrzewanych na gorąco.

Maksymalne wymiary i waga palety do Holandii

Należy między innymi zastosować standardową europaletę o wymiarach 120 x 80 cm, których nie wolno przekraczać. Jakiekolwiek odstępstwa od tego standardu mogą spowodować naliczenie dodatkowych opłat lub całkowite wycofanie palety z jej dalszego przewozu przez brak możliwości jej obsługi w magazynach. Nie bez znaczenia jest także masa całkowita, która jest odgórnie ustalana przez regulamin danej firmy i wynosi przeważnie 1000 kg. Wysokość palety do Holandii również ma bardzo duże znaczenie. Większość firm kurierskich stawia na maksymalną wysokość do 200 cm, rzadziej do 170 cm.

Palety wyślesz też do innych krajów, m.in: