Przesyłki zagraniczne i międzynarodowe

Data dodania: 2021-07-30


Od niedawna przesyłki zagraniczne cieszą się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców, dla których stanowią sposób na osiągnięcie znacznie wyższych przychodów dzięki procesowi eksportu realizowanego do wielu krajów z całego świata. Globalizacja spowodowała, że paczki zagraniczne ma w swojej ofercie większość firm kurierskich, stawiających na dynamiczny rozwój i kompleksowe rozwiązania spedycyjne. W FastPost.pl można zamówić tanie przesyłki zagraniczne realizowane przez większość firm z branży logistycznej, takich jak DPD, UPS czy FedEX. Warto poznać ich ofertę z bliska i zdecydować się na podjęcie z nimi współpracy.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Dlaczego wysyłamy przesyłki zagraniczne?

Osoby prywatne korzystające z usług tanich wysyłek kurierskich za granicę nadają przeważnie przedmioty do swoich rodzin lub znajomych, mieszkających chwilowo lub na stałe w kraju innym niż ojczysty. Przedsiębiorcy z kolei traktują wysyłkę międzynarodową jako sposób szybkiego rozwoju ich firmy. Wysyłka paczek za granicę kraju otwiera ofertę danej marki na nowe rynki, co zazwyczaj wiąże się ze znacznym zwiększeniem przychodów oraz popytu na produkty lub usługi. Warto wiedzieć, że w wyniku globalizacji można obecnie eksportować produkty do praktycznie wszystkich krajów z całego świata, w tym także do całej europy na preferencyjnych warunkach dzięki dyrektywom Unii Europejskiej. Szczególnie często z wysyłek paczek za granicę korzystają małe, średnie i największe sklepy realizujące sprzedaż w internecie, tzw. e-commerce. Niewielka ilość formalności oraz stosunkowo niskie ceny takich usług sprawiają, że brak opcji wysyłki za granicę przeważnie oznacza niższe przychody i brak możliwości dalszego rozwoju, po nasyceniu rynku daną usługą lub produktem.

Wybór kuriera realizującego transport zagraniczny

Dla większości przedsiębiorców największym problemem podczas wysyłki paczki za granicę jest wybór właściwej firmy kurierskiej. Na rynku znajdziemy kilka firm realizujących wysyłki zagraniczne, które są godne zaufania i oferują swoje usługi w korzystnych cenach. Ich propozycje znajdziesz na stronie FastPost.pl, na której oferujemy wyłącznie takie firmy logistyczne, z których warto korzystać, bez obaw związanych z obsługą paczki.

Należy na stronie głównej wprowadzić wszelkie najistotniejsze dane na temat przesyłki, listu bądź palety, w tym wagę, rozmiar zewnętrzny oraz sposób pakowania. Wszystkie dane mają ogromne znaczenie dla danej firmy kurierskiej, a jakiekolwiek próby zatajenia stanu rzeczywistego są zazwyczaj wychwycane przez spedytora podczas wyrywkowego ważenia i mierzenia danej paczki. Wówczas koszt zostanie dodatkowo obciążony wieloma opłatami. Po uzupełnieniu podstawowych danych nasz system pokaże wszystkie firmy kurierskie, które podejmą się przewozu danej paczki, wraz z szacowanymi cenami. W tym kroku należy uzupełnić wszelkie szczegółowe dane adresata i nadawcy, a także wybrać ewentualnie opcje dodatkowe i w ostatnim kroku uiścić opłatę.

Paczki zagraniczne – jak spakować?

Wysyłka kurierska za granicę stawia pewne wymagania względem sposobu pakowania danej paczki. Przesyłki krajowe są z reguły dostarczane do odbiorcy już na drugi dzień, a podczas samego procesu transportowego używa się wyłącznie pojazdów drogowych, takich jak auta ciężarowe i dostawcze. Paczki zagraniczne są narażone na zupełnie inne niebezpieczeństwa. Firmy realizujące ich transport są zmuszone między innymi do zastosowania dodatkowych środków transportu, np. lotniczego, morskiego lub kolejowego, wskutek czego rośnie liczba procesów przeładunkowych i zmiany środków transportu, a tym samym także liczba zdarzeń.

Zawsze podczas wysyłania paczki za granicę warto zadbać o sposób jej pakowania. Najważniejsze jest jej wnętrze. Wiele firm z branży e-commerce realizujących sprzedaż towaru za granice kraju wysyła paczki bez prawidłowego zabezpieczenia jej wnętrza np. przed przemieszczaniem się i obijaniem. Wówczas bardzo często klient otrzymuje zniszczony produkt, mimo nienaruszonej paczki z zewnątrz. Warto tym samym skleić luźne elementy lub połączyć je ze sobą. Na zewnątrz warto zastosować warstwę twardą, np. w postaci grubej tektury falistej oraz cienką folię pakową lub folię stretch. W ten sposób można ochronić przesyłkę zagraniczną zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i przed działaniem zbyt dużej wilgoci czy zbyt wysokiej lub niskiej temperatury.

Ceny wysyłek zagranicznych wcale nie należą do wysokich

Wbrew pozorom wysyłka zagraniczna wcale nie wiąże się z tak wysokimi kosztami. Mimo zaangażowania wielu pracowników i setek różnego typu środków transportu, duży wolumen i popyt sprawia, że firmy spedycyjne mogą dość mocno obniżać cenę, wykorzystując efekt skali. Korzystają na tym właściciele firm z branży e-commerce, którzy mogą obecnie realizować wysyłkę paczki za granicę w cenie nieco wyższej niż w przypadku transportu krajowego. Najniższe ceny mają wysyłki standardowe o niewielkiej wadze, zaś najwyższe – palety z ładunkiem o niestandardowych wymiarach zewnętrznych i kształcie, podobnie zresztą jak w przypadku transportu krajowego.

Czy wysyłka palet za granicę długo trwa?

Przeczytaj też: Jak wysłać paletę za granicę?

Zdecydowanie nie! Zastosowanie w łańcuchu dostaw transportu łączonego, składającego się między innymi z floty lotniczej i samochodów ciężarowych sprawia, że czas dostarczenia przesyłki do krajów znacznie oddalonych od miejsca nadania jest tylko nieznacznie dłuższy niż w przypadku transportu krajowego. Oczywiście wyłącznie w przypadku firm kurierskich zagranicznych po wybraniu opcji dodatkowej „express”, które realizują wysyłkę paczek w najszybszy możliwy sposób. Dla przedsiębiorców poszukujących oszczędności dobrym wyborem okazuje się transport morski, którego największą zaletą jest bardzo niska cena realizacji, lecz wiążąca się z dłuższym czasem przesyłki.

Czego nie wolno wysyłać za granicę?

Warto wiedzieć, że prawo oraz wewnętrzne regulaminy wszystkich firm kurierskich nakładają na osobę zlecającą przesyłkę wiele wymogów formalnych. Należy do nich między innymi spełnienie wymagań względem zawartości paczki lub listy. Do większości krajów nie można wysyłać alkoholi, produktów płynnych w butelkach szklanych, a także używek, organizmów oraz tkanek żywych i martwych, materiałów o wybuchowej lub żrącej naturze oraz wielu innych. Warto podczas nadawania taniej przesyłki zagranicznej zapoznać się z regulaminem danego przewoźnika, tylko w ten sposób można uniknąć wielu problemów. Wśród największych kłopotów warto wymienić między innymi uszkodzenie mienia firmy realizującej transport, a także spowodowanie niebezpieczeństwa w zakresie obsługi czy też bezpowrotne uszkodzenie paczki. Rozlanie się żrącej substancji, która uszkadza także inne przesyłki, może spotkać się z żądaniem odszkodowania przez firmę transportową w celu pokrycia ewentualnych strat finansowych.

Paczkę za granicę wyślesz do wielu krajów, w tym również z innego kraju do Polski:

Paczkę zagraniczną wyślesz różnymi kurierami: