Paczki zagraniczne DPD

Data dodania: 2021-07-30


Usługi firm kurierskich stają się coraz bardziej popularne i prawdopodobnie bez tak rozwiniętej logistyki, świat wyglądałby całkowicie inaczej. Nierzadko zapominamy jak ważne jest, by nadawane paczki były transportowane stosunkowo szybko, jednak można śmiało przyznać że DPD to jedna z topowych firm, zajmujących się logistyką, również międzynarodową. Wysyłka paczek za granicę nie jest wcale taka trudna, dlatego warto dowiedzieć się najważniejszych rzeczy, związanych z wysyłaniem paczek do innego kraju. Poniżej znajdą państwo najważniejsze informacje związane z wysyłką zagraniczną przez firmę DPD.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Sprawdź: Cennik zagraniczny DPD

DPD wysyłka za granicę

Wysyłka paczek za granicę może wydawać się czymś trudnym i czasochłonnym. W rzeczywistości dzisiejsze możliwości pozwalają na bardzo łatwą wysyłkę nawet tych najcięższych paczek, dlatego warto jest obalić mit, w którym wysyłka czegoś do innego kraju jest praktycznie nieopłacalna. DPD zagraniczne, czyli wysyłka międzynarodowa to naprawdę nic takiego, gdyż firma dba o to, by wszystko zostało należycie doręczone wprost do rąk odbiorcy. Można oczywiście wysłać taką paczkę samodzielnie, udając się do firmy kurierskiej DPD, jednak są znacznie wygodniejsze, tańsze i przede wszystkim mniej czasochłonne możliwości. Jedną z nich jest skorzystanie z FastPost. Dzięki tej stronie internetowej można w łatwy sposób nadać przesyłkę, nawet za granicę. Całość zajmie zaledwie kilka, do kilkunastu minut i można wszystkie formalności wypełnić, bez wychodzenia z domu. Wysyłka za granice nie była jeszcze tak łatwa!

Jak nadać paczkę DPD za granicę?

Jest to bardzo proste i nie wymaga tak dużo formalności, jak powszechnie się o tym mówi. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że taka wysyłka nie jest wcale trudna, a dzięki wspomnianemu już wcześniej FastPost.pl, jest to praktycznie banalne. Wystarczy wejść na stronę i wybrać wszystko w formularzu, który widnieje na samym środku witryny. Należy przygotować wszystkie niezbędne informacje odnośnie przesyłki, którą chcemy nadać. Informacje takie jak wysokość, szerokość oraz głębokość paczki, jej waga, miejsce docelowe, czyli konkretny kraj oraz zaznaczyć opcje, czy chcemy by nasza paczka była ubezpieczona lub wysłana za pobraniem. Oczywiście wysyłka zagraniczna DPD będzie znacznie tańsza, jeśli nie będzie to wysyłka pobraniowa, dlatego warto jest zastanowić się, czy nie lepiej będzie zrezygnować z pobrania. Następnie, dzięki FastPost wszystkie formalności wykonasz online, bez wychodzenia z domu. Wycena, nadanie i wypełnienie dokumentów będzie się więc odbywało wyłącznie online. Po wypełnieniu formularza zobaczymy jakie firmy są w stanie wykonać zlecenie i wybieramy naturalnie DPD zagraniczne, które nas interesuje.

Jak wycenić paczkę DPD za granicę?

Wycena paczki nie musi odbywać się stacjonarnie w miejscu nadawania przesyłki. Dzięki FastPost można to zrobić online, nie wychodząc nawet z domu. Wystarczy wejść na stronę internetową FastPost.pl i przejść do wyceny paczki online. Trzeba wypełnić wszystkie niezbędne pola, dlatego radzi się najpierw dobrze sprawdzić wymiary paczki oraz jej wagę, gdyż te dwa elementy będą najważniejsze przy całej wycenie. Następnie trzeba będzie dodać kraj docelowy i zaznaczyć, czy przesyłka ma być ubezpieczona bądź wysłana za pobraniem. Wysyłka za granicę będzie jedną z opcji, po wciśnięciu wyceń i to właśnie ten kafelek będzie nas interesował. Tam uwzględniona będzie cena, w której będą wszystkie koszty związane z wysłaniem paczki do kraju docelowego. Przesyłki międzynarodowe DPD są zatem zarówno bardzo łatwe do nadania, jak i mogą zostać wysłane bez wychodzenia z domu. Oczywiście trzeba również pamiętać, że wymiary paczki międzynarodowej muszą być odpowiednie, gdyż za duże paczki nie będą możliwe do wysłania.

DPD czas dostawy przesyłki zagranicznej

Z oczywistych przyczyn jest to bardzo ważne pytanie, na które odpowiedź chce znać każdy, kto wysyła paczkę kurierem lub oczekuje jej nadejścia. Niestety nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, gdyż wszystko będzie zależeć zarówno od tego do jakiego kraju nadajemy przesyłkę, jak i do jakiego miejsca w tym kraju. W DPD czas dostawy przesyłki nie jest długi, dlatego nie ma obaw, by myśleć, że paczka będzie szła kilka tygodni, jednak kilka dni to minimum, gdyż z różnych względów może się wszystko nieco opóźnić. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że paczki będą dostarczane znacznie szybciej w miejsca, gdzie jest duża przepustowość. Na przykład przesyłka zostanie dostarczona szybciej do dużego miasta, niż do wioski, która leży w trudnym położeniu. Najlepszym przykładem będzie tutaj nasz rodzimy kraj, gdzie paczka szybciej dojdzie do Warszawy, niż w głębokie Bieszczady.

Gdzie tanio nadać paczkę zagraniczną DPD?

Oszczędzanie na rzeczach codziennych jest bardzo ważne, dlatego warto jest oszczędzić nawet kilka złotych na nadaniu paczki zagranicznej, jeśli jest to możliwe, a dzięki FastPost, jest to nie dość, że możliwe, to i bardzo łatwe. Dzięki współpracy z najlepszymi firmami kurierskimi, ceny w FastPost są znacznie bardziej korzystne, dzięki czemu każdy kto korzysta z FastPost, może zaoszczędzić zarówno na paczkach krajowych, jak i przesyłkach międzynarodowych DPD. Jak wykonać wycenę można sprawdzić powyżej, a następnie wystarczy porównać ceny i zobaczy się, że są one naprawdę atrakcyjne na rynku i pozwalają zaoszczędzić.

Czy wysyłanie paczki za granicę jest bezpieczne?

O ile kilkanaście lat temu nie zawsze była gwarancja, że wiadomo gdzie znajduje się obecnie paczka, to współcześnie można śmiało stwierdzić, że wysyłka zagraniczna kurierem DPD jest bardzo bezpieczna. W każdej chwili można zobaczyć gdzie obecnie znajduje się nasza przesyłka, a dzięki FastPost śledzenie przesyłek jest znacznie łatwiejsze, gdyż jednocześnie można sprawdzić lokalizację wielu przesyłek z wielu firm kurierskich. Wystarczy podać numer paczki oraz firmę kurierską, która wykonuje zlecenie. Takim sposobem możemy obserwować trasę naszej przesyłki i jej dokładną lokalizacje. Jeśli natomiast dalej obawiamy się o bezpieczeństwo, wystarczy wykupić ubezpieczenie paczki i wówczas już mamy 100% pewności, że paczka w razie jakichkolwiek problemów zostanie opłacona.