Paczki do Polski

Data dodania: 2021-09-17


Przesyłki do Polski to najczęstsza forma dostawy firm kurierskich działających w naszym kraju. Paczki wysyłamy wręcz na potęgę. Handel e-commerce mocno wzrósł w ostatnim czasie więc nie można się temu dziwić. Co ciekawe, oprócz sklepów internetowym czy stacjonarnych, które oferują sprzedaż wysyłkową, również hurtownie przeszły w dużej mierze na taki tryb. Do tego dochodzą klienci indywidualni oddający towar do sklepów lub sprzedający coś innemu. Nie da się ukryć, że wysyłka do Polski to coś zupełnie normalnego i bardzo popularnego. Ważne jednak, aby wiedzieć nieco o samym pakowaniu, szczególnie w przypadku produktów, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas transportu. Należy także znać kilka przepisów dotyczących zamawiania kuriera czy wyboru sposobu dostawy i rodzaju przesyłki. Wszystko opisujemy w poniższym tekście.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Przesyłki standardowe i niestandardowe

Wysyłanie paczki do Polski wiąże się z wyborem. Zawsze stoisz przed decyzją, czy postawić na przesyłkę standardową, czy niestandardową. Czasem nawet nie jesteś tego świadom, jednak decyduje o tym sposób, w jaki pakujesz towar. Chcemy więc zaznaczyć, że przesyłka standardowa to zawsze ta, której wymiary i kształt są regularne. Najlepszym tego przykładem jest oczywiście kartonowe pudełko. W przypadku przesyłek niestandardowych mamy do czynienia z paczkami o nieregularnych wymiarach na przykład wysokich, ale wąskich i okrągłych. Brak na nich charakterystycznych krawędzi. Paczki polskie w wersji standardowej są tańsze, a kurier transportuje je szybciej. Niestandardowe z kolei są specjalnie traktowane, ale za to ich transport trwa dłużej i oczywiście są droższe. To, jaką opcję wybierzesz, zależy od Ciebie.

Palety do klientów z Polski

Istnieje jeszcze jedna możliwość, z której korzystają przede wszystkim sklepy internetowe i stacjonarne oferujące duży sprzęt AGD lub RTV. Chodzi tutaj o palety, bo taki transport oferuje wiele firm w naszym kraju. Przewozy kurierskie do Polski na palecie mają jednak swoje zasady. Przede wszystkim towar nie może wychodzić poza pionowy obrys palety, a także nie może być wyższy niż 180 centymetrów. Co więcej, jeśli jest na przykład wąski, ale wysoki wtedy powinien się znaleźć dokładnie na środku palety. Przesyłka kurierska do Polski na palecie powinna być także odpowiednio zabezpieczona, najlepiej taśmami PP i przezroczystą folią stretch. Oczywiście do nadawcy należy obowiązek przygotowania odpowiedniej palety, najlepiej EURO, a także wystawienie towaru na palecie w miejscu, w którym kurier bez problemu ją odbierze.

Czym się wyróżniają europalety?

Jak już wiesz, często jest tak, że paczki do Polski najtaniej jest wysłać na europalecie. Jest ona platformą do przewożenia towarów, najczęściej wykonaną z drewna i zbudowaną z bloków. Jej wymiary są dokładnie takie, jakie zalecają przepisy transportowe. Co więcej, konstrukcja ma odpowiedni certyfikat jakości, co za tym idzie, masz pewność, że wybierasz trwałą platformę do przewożenia konkretnych produktów - ciężkiej lodówki czy pralki nie mówiąc już o cięższych towarach. Jeśli chcesz wysłać duży i ciężki sprzęt, to zawsze stawiaj na europaletę!

Jak wysłać AGD do Polski?

Tanie paczki w przypadku sprzętu AGD? Niestety rzadkość, szczególnie jeśli mowa o urządzeniach o dużych gabarytach, takich jak lodówka, pralka czy zmywarka. Nie da się ukryć, że transport takiego sprzętu będzie kosztowny, a przy tym dosyć trudno. Należy bowiem odpowiednio zabezpieczyć sprzęt przed transportem. Druga sprawa to możliwość wyboru sposobu dostawy tylko i wyłącznie w formie palety. Wysyłając lodówkę, pralkę czy inny duży sprzęt AGD, dobrze jest używać do tego oryginalnego kartonu ze specjalnymi zabezpieczeniami styropianowymi. Sam karton warto obkleić folią stretch, a później przypiąć wszystko taśmami PP i znów stretchem do palety. Paczka do odbiorcy w Polsce wysłana w ten sposób na pewno dojdzie bez najmniejszych problemów i uszkodzeń.

Jak wysłać meble do Polski?

Przesyłka paczek do Polski, w których są meble, to również nie taka prosta sprawa. Jeśli wysyłasz ze sklepu towar w paczkach, zadanie jest nieco ułatwione. Wszystkie części są zabezpieczone i przygotowane do wysyłki. Z własnej inicjatywy możesz dodać więcej dodatków zabezpieczających i zawinąć karton folią stretch w celu ochrony przed wilgocią. Przesyłki kurierskie na terenie Polska całych mebli są już nieco trudniejsze. Najlepiej byłoby element rozkręcić, szczególnie jeśli jest duży. Jeżeli się nie da, warto wyciągnąć wszystkie ruchome elementy i wysłać w osobnym kartonie. Sam mebel również winien trafić do kartonu (oczywiście, jeśli znajdziesz odpowiednio duży), a następnie puste miejsca wewnątrz należy wypełnić folią bąbelkową, poduszkami lub ewentualnie dużą ilością zmiętych gazet. Większe meble na pewno pójdą na paletę.

Wysyłka kół do Polski – jak to odpowiednio zrobić?

Koła to część samochodowa wysyłana w naszym kraju najczęściej zaraz obok samych felg i opon. Problem z kołami jest jednak taki, że nawet najtańszy kurier do Polski będzie wymagał odpowiedniego zapakowania. Najlepiej jest wysyłać koła pojedynczo, ewentualnie podwójnie, jeśli firma kurierska na to pozwoli. Doskonałym rozwiązaniem są kartonowe pudełka - wtedy przesyłka jest standardowa i nawet wysłana cztery razy nie wygeneruje dużych kosztów. Małe paczki do Polski są dużo tańsze od większych i cięższych. Wysyłka jednorazowo czterech kół po pierwsze mogłaby być zabroniona, a po drugie bardzo kosztowna. Jedyną możliwością byłaby pewnie znów paleta, a to generuje większe koszty. Co więcej, wysłanie kół w paczce niestandardowej to również wysoka cena i bardzo długi czas dostawy.

Wysyłka telewizora – czy możesz ją zlecić firmom kurierskim?

Tanie przesyłki do Polski obejmują także telewizory. W tej sytuacji znów w grę wchodzi jedynie paleta. Trzeba także uważać, bo wiele firm kurierskich ma pewne ograniczenia dotyczące przekątnej ekranu telewizora, jaki może być transportowany. Nie może być ona większa od 32, a czasem nawet 40 cali. Telewizor najlepiej wysyłać w oryginalnym opakowaniu. Należy ułożyć go pionowo dokładnie na środku palety - w innej sytuacji matryca mogłaby zostać uszkodzona. Przewóz paczek do Polski, w których znajduje się telewizor, nie jest szczególnie pilnowany. Warto więc karton obkleić taśmą ostrzegawczą. Wtedy możesz mieć większą pewność, że pracownicy firmy kurierskiej zwrócą na Twoją paczkę szczególną uwagę.

Najtańsze usługi kurierskie – jak znaleźć dogodną ofertę?

Zastanawiasz się, jakie są najtańsze przesyłki kurierskie zagraniczne? Z pewnością te niezwykle lekkie i nieduże. Jak jednak sprawić, aby za większe paczki zapłacić niewiele? Należy porównać wszystkie możliwości, jakie oferują firmy kurierskie w naszym kraju. Jak to zrobić? Oczywiście ręczne wyszukiwanie ofert byłoby nużące, długie i raczej bezsensowne. Lepiej więc skorzystać z platformy, która to umożliwia. Taką jest FastPost, gdzie w mgnieniu oka dowiesz się, który kurier w naszym kraju oferuje najlepszą ofertę dla paczki, jaką chcesz wysłać. Wystarczy, że podasz wszelkie dane przesyłki, a platforma sama wyszuka odpowiednią ofertę. Co więcej, jeśli wysyłasz ponad 30 paczek każdego miesiąca, a na pewno tak jest, gdy prowadzisz na przykład sklep internetowy, FastPost oferuje szereg rabatów i korzyści. To bez dwóch zdań sposób na tani transport przesyłek do Polski!

Najpopularniejsze firmy kurierskie – komu możesz zlecić transport?

Tanie paczki do Polski oferują przede wszystkim kurierzy znani i zaufani. Tacy też są godnym uwagi wyborem ze względu na bezpieczeństwo, jakie zapewniają przesyłkom klientów. Paczki kurierskie warto oddawać pracownikom takich firm jak DPD, UPS, czy FedEx. Nie da się ukryć, że DHL to również popularny wybór wśród Polaków. Usługi kurierskie tych firm stoją na bardzo wysokim poziomie, a mimo wszystko są dostępne w bardzo konkurencyjnych cenach. Szczególnie jeśli postawisz na platformę FastPost, możesz liczyć na bardzo dogodne warunki wysyłki przesyłek bez względu na to, czy w ciągu miesiąca wysyłasz tylko jedną, czy ponad 30 sztuk!

Paczkę zagraniczną wyślesz też z Polski do innych krajów, m.in.: