Przesyłki międzynarodowe UPS

Data dodania: 2021-07-30


Usługi kurierskie są obecnie na bardzo wysokim poziomie. Kiedyś żeby nadać paczkę, trzeba było się naprawdę natrudzić, a sama przesyłka szła długo, a czasami nawet bardzo długo, nie mówiąc już o przesyłkach zagranicznych. Na szczęście obecnie usługi kurierskie są na tyle rozwinięte, że spokojnie możemy nadać paczkę na drugi koniec świata i okres jej transportu będzie zajmować kilka lub kilkanaście dni. Jest to naprawdę wielki sukces, a zawdzięczamy go dużym firmom, które wciąż ulepszają swoje usługi, by zadowolić swoich klientów. Przesyłki międzynarodowe UPS to klasa sama w sobie. Ta firma przez lata pokazała, co znaczy szybka i kompleksowa usługa, dlatego współpraca z nią to czysta przyjemność. Poniżej znajdą państwo informacje na temat jak i gdzie nadać przesyłkę zagraniczną UPS, oraz jak zrobić to nie wychodząc z domu oraz zaoszczędzić na tym sporo pieniędzy.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Sprawdź: Cennik zagraniczny UPS

UPS – przesyłki kurierskie za granicę

Nadawanie przesyłek za granicę jest obecnie bardzo łatwe, dlatego nie trzeba trudzić się, iść do placówki, wypełniać wszystkie formalności i dopiero nadać paczkę po długim czasie spędzonym właśnie w placówce firmy kurierskiej. Obecnie nadawanie paczki, nawet tej za granicę – może odbyć się wyłącznie w domu przy pomocy specjalnej strony internetowej. FastPost powstał z myślą o tych, którzy nie mają czasu na bieganie po firmach kurierskich. Dzięki FastPost wystarczy wejść na stronę internetową i załatwić wszystkie formalności niezbędne do wysłania paczki za granicę, dlatego wysyłka międzynarodowa kurierem UPS jest obecnie bardzo łatwa.

Po wejściu na stronę FastPost, zobaczymy formularz, który będzie trzeba wypełnić. Wprowadzamy tam wszystkie niezbędne dane, takie jak wymiary paczki, jej waga oraz kraj docelowy. Następnie zaznaczamy opcje, czy paczka ma być ubezpieczona oraz czy ma być wysłana za pobraniem i klikamy wyceń. Zobaczymy wówczas jakie firmy podejmą się takiego zlecenia oraz jaki będzie koszt wysyłki. Wybieramy oczywiście interesującą nas firmę, czyli w tym przypadku przesyłki zagraniczne UPS i klikamy dalej. Pozostaje jeszcze dokonać niezbędnych formalności, oczywiście online i gotowe. Czekamy na kuriera, który zawita do nas następnego dnia roboczego.

Zagraniczne wysyłki UPS – wycena paczki

Wycena paczki nie jest wcale trudna dzięki FastPost. Wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić formularz wycen, który był już wspomniany powyżej. Warto jest jednak pamiętać, że należy wprowadzić dokładne dane, gdyż w przeciwnym razie na paczkę podczas wysyłki mogą być naliczone dodatkowe opłaty. Najważniejsze jest podanie odpowiedniej wagi, dlatego zważenie paczki przed wprowadzeniem danych jest niezbędne. Następnie trzeba będzie ją zmierzyć pod trzema różnymi względami. Długość, szerokość oraz wysokość. Te trzy parametry są o tyle ważne, że w przypadku większego rozmiaru paczki, niż w formularzu – zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami, których oczywiście chcemy uniknąć. Nadanie paczki międzynarodowej kurierem UPS musi być zgodne z regulaminem, dlatego też trzeba dobrze zmierzyć paczkę, by nie zostać pociągniętym do dodatkowych kosztów wysłania paczki. Wymiary paczki międzynarodowej UPS, to maksymalnie 100cm długości, najdłuższy bok powinien mieć maksymalnie 76cm, a najdłuższy bok + szerokość (2x) + wysokość (2X) nie mogą przekraczać 300cm. Po wprowadzeniu wszystkich danych klikamy wyceń i gotowe, naszym oczom pojawi się kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za całość. Oczywiście sama wycena jest bezpłatna i nie zobowiązuje do wysłania paczki, dlatego można używać tejże wyceny jako internetowego kalkulatora paczek zarówno zagranicznych, jak i krajowych.

Czas dostawy przesyłki zagranicznej UPS

Każdy chce wiedzieć kiedy paczka zostanie dostarczona do odbiorcy, jednak nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi w tej materii. Paczki międzynarodowe UPS dostarczane są naprawdę szybko, jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że zależne jest to o wielu czynników. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że sama lokalizacja miejsca docelowego wpływa na długość dostarczenia przesyłki. W mieście, czy stolicy – paczka będzie dostarczona szybciej, natomiast jeśli miejsce docelowe jest gdzieś na wsi na uboczu, gdzie dojazd jest ograniczony – paczka będzie szła nieco dłużej. Oczywiście nie jest to kwestia tygodni, a raczej dwóch – trzech dni, dlatego Przesyłki międzynarodowe UPS dostarczane są naprawdę szybko.

UPS przesyłki za granicę – bezpieczne?

Wiele osób może obawiać się, wysyłając paczki za granicę. Jest to naturalne, gdyż nierzadko cenne rzeczy lądują w pudełkach wysyłanych do innego kraju, dlatego też warto jest mieć pewność, że naszą paczkę wyślemy porządną firmą kurierską, która dba o nasze paczki. Wysyłka międzynarodowa UPS może być śledzona przez stronę internetową FastPost. Wystarczy wpisać numer przesyłki i zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie będzie rejestrowana podróż naszej paczki, z konkretnymi miejscami, gdzie i o której godzinie się znajdowała. Takie rozwiązanie pozwoli na kontrolowanie miejsca pobytu naszej paczki, a co za tym idzie – jeśli coś jej się stanie lub się zgubi, zostaniemy natychmiastowo poinformowani. Jeśli natomiast nadal obawiamy się o naszą paczkę, możemy zainwestować w ubezpieczenie przesyłki, które można zrobić z panelu strony internetowej FastPost, podczas wypełniania formularza wyceny. Takie rozwiązanie pozwoli zabezpieczyć naszą przesyłkę i w razie jakichkolwiek kłopotów, możemy być spokojni i jej zawartość, gdyż została ubezpieczona.