Przesyłki niestandardowe Poczta Polska

Data dodania: 2021-09-20


Prowadzisz sklep internetowy? A może hurtownię wysyłającą każdego dnia wiele paczek? Z pewnością wybierasz więc jedną z firm kurierskich, które oferują możliwość transportu przesyłek z konkretnymi produktami wewnątrz. Oczywiście są pewne ograniczenia, o których kurierzy piszą w regulaminach. Istnieją także różne rodzaje w kwestii samych przesyłek - przykładem może być tutaj paczka standardowa. Dziś jednak chcemy porozmawiać o przesyłce niestandardowej. Poczta Polska oferuje ich transport dlatego skupimy się na ofercie tego przewoźnika. Zapraszamy do dalszego czytania!

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Przesyłka niestandardowa ma wystające elementy

Czym jest paczka niestandardowa? To różniąca się od przesyłki standardowej według Poczty Polskiej paczka o większych wymiarach lub niecodziennym, nieregularnym kształcie. Różnicę widać między innymi w samej konstrukcji przesyłki. W przypadku wersji niestandardowej paczka może mieć wystające elementy, przez co od razu zaliczana jest właśnie do NST. Tutaj należy zauważyć, że nie ma znaczenia, czy Twoja przesyłka ma standardowe wymiary. Jeżeli wystają z niej pewne elementy, to zawsze zostanie uznana za niestandardową. To dosyć logiczne - w końcu części wystające stanowią zagrożenie dla innych przesyłek podczas transportu. Z taką paczką trzeba więc obchodzić się dosyć ostrożnie. Tutaj należy wziąć pod uwagę pracę sortownika, który musi także pilnować, aby wystające elementy nie zatrzymały taśmy. Specjalne traktowanie paczki to większe koszty i dłuższy czas transportu.

Waga przesyłki niestandardowej – minimalne i maksymalne wartości

Poczta Polska przesyłki niestandardowe przyjmuje do maksymalnie 50 kilogramów. Wszystkie paczki powyżej będą już zaliczane do przesyłek paletowych, o czym musisz pamiętać. Powinieneś także wiedzieć, że zważyć przesyłkę należy dopiero po jej zapakowaniu. Co z dolną granicą? Ta wynosi dokładnie 30 kilogramów. Jeżeli więc paczka ma standardowe wymiary i kształt, ale waży powyżej 30 kilogramów, to automatycznie zostanie uznana za przesyłkę niestandardową. Warto o tym wiedzieć i nie pomylić się podczas nadawania. Chcemy jednak zaznaczyć, że czasem dobrze jest decydować się na NST - w końcu Twoja paczka będzie traktowana z większą ostrożnością przez pracowników Poczty Polskiej.

Poczta Polska i limity dotyczące wymiarów przesyłek niestandardowych

Jak to wygląda w przypadku wymiarów? Poczta Polska przesyłki niestandardowe kategoryzuje w przypadku gdy suma wymiarów wszystkich boków jest większa niż 250 centymetrów. Należy jednak zauważyć, że najdłuższy bok nie może mieć więcej niż 150 centymetrów. To wciąż nie koniec, bo przesyłka niestandardowa według Poczty Polskiej powinna mieć sumę wszystkich wymiarów nie większą niż 300 centymetrów. Tutaj należy zauważyć, że wymiary nie mają znaczenia, gdy Twoja paczka ma nieregularne kształty lub waży więcej niż 30 kilogramów, o czym już wspominaliśmy powyżej. Wtedy i tak zostanie zaliczona do przesyłek niestandardowych.

Paczki niestandardowe – droższe i dłużej transportowane

Pocztex przesyłki niestandardowe traktuje z należytą ostrożnością. Nie można się temu dziwić, w końcu z jakiegoś powodu paczka ta została uznana za NST. Co za tym idzie, jest także droższa, a na wyższą cenę składa się jej odpowiednie traktowanie w czasie transportu. Nie da się ukryć, że z jednej strony to lepiej, z drugiej jednak nie każdy towar wewnątrz paczki wymaga specjalnej ostrożności, większej niż w przypadku paczki standardowej. O czym jeszcze trzeba pamiętać, gdy wybieramy paczki niestandardowe wysyłane kurierem Pocztex? Przede wszystkim o tym, że będą one transportowane nieco dłużej, na co warto się przygotować.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę transportu paczek niestandardowych

Zastanawiasz się nad wyborem przesyłki niestandardowej w Poczcie Polskiej? Możesz ja nadać z pomocą ich strony internetowej, co jednak nie zawsze jest możliwe, a czasem mocno utrudnione ze względu na niezrozumiałość poleceń i niedostępność wszystkich opcji wysyłki. Warto więc skorzystać z platformy FastPost, na której wszystko przebiegnie bezproblemowo i w ekspresowym tempie. Co więcej, tam też porównasz oferty transportu przesyłek niestandardowych innych przewoźników, dzięki czemu wybierzesz tę najkorzystniejszą.

Przesyłki niestandardowe wyślesz też innymi firmami kurierskimi:

Przesyłki niestandardowe wyślesz też innymi firmami kurierskimi: