Przesyłki niestandardowe FedEx

Data dodania: 2021-09-20


Przesyłki do odbiorców w kraju i poza jego granicami wysyłamy na potęgę. Handel e-commerce mocno się rozwinął, dlatego nic dziwnego, że paczek w drodze do na przykład klientów sklepów internetowych przybywa. Warto jednak zauważyć, że nie zawsze towarem, który jest wysyłany, są niewielkie elementy lub mała elektronika pokroju smartfona transportowanego głównie w oryginalnym opakowaniu dodatkowo zabezpieczonym kartonem oraz folią stretch. Często są to produkty o mocno nieregularnych kształtach, których nie da się zapakować w tradycyjne pudło. Wtedy mówimy o przesyłkach niestandardowych. Kurier FedEx oferuje ich transport, ale na jakich zasadach się to odbywa? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Wystające elementy? To musi być przesyłka niestandardowa

Jakie jest kryterium dotyczące przesyłek niestandardowych, które stosowane jest przez wszystkie firmy kurierskie? To wystające elementy w paczce, których nie może być, jeśli ma to być przesyłka standardowa. Nie inaczej jest w przypadku firmy FedEx. Paczka niestandardowa zawsze zostanie za nią uznana, gdy poza kartonem będą na przykład nogi stołu czy inne części, których po prostu nie dało się zapakować inaczej. Należy tutaj zauważyć, że nie ma znaczenia czy przesyłka waży 10, czy 30 kilogramów. Również wymiary nie są tutaj brane pod uwagę. Jeżeli więc zastanawiasz się nad wysłaniem paczki z wystającymi elementami, to pamiętaj, że będzie ona zaliczona do kategorii NST - koszty będą większe, a czas transportu dłuższy.

Paczka niestandardowa – co z wymiarami i wagą?

Jak to wygląda w przypadku wymiarów oraz wagi? Co z przesyłkami, które ważą powyżej określonej granicy przez firmę FedEx? Przesyłka niestandardowa zostanie zaliczona do kategorii NST, gdy będzie miała powyżej 30 kilogramów. To wartość, która przyjmowana jest przez wielu kurierów. Co ważne, może być niewielka, ale ciężka - wymiary nie mają wtedy znaczenia. Odwrotnie działa to dokładnie tak samo, ponieważ gdy paczka jest zbyt duża na standardową, będzie uznana za NST, nawet gdy jej waga będzie niewielka.

Definicja paczki niestandardowej według firmy FedEx

Według firmy FedEx każda paczka od 30 do 70 kilogramów będzie uznana za niestandardową. Długość jednego boku nie może być większa niż 200 centymetrów. To jednak nie koniec - suma długości, szerokości oraz wysokości nie może przekroczyć 300 centymetrów. FedEx przesyłki niestandardowe zakwalifikuje do niesortowalnych również wtedy, gdy te będą miały nieregularne kształty - na przykład owalne oraz wspominane już wystające elementy.

Najkorzystniejsza oferta transportu przesyłek niestandardowych

Paczka niestandardowa nadana kurierem FedEx z pewnością będzie droższa od standardowej. Jednak amerykańska firma kurierska nie jest jedyną na rynku, która oferuje transport przesyłek niesortowalnych. Możesz ją wybrać, jeśli jej oferta faktycznie jest najkorzystniejsza - ale jak to sprawdzić? Ręczne wyszukiwanie propozycji innych przedsiębiorstw byłoby żmudne i uciążliwe. Lepiej więc postawić na platformę FastPost, która umożliwia wyszukanie najlepszych ofert w mgnieniu oka. Dzięki temu na każdej wysyłce paczki niestandardowej zaoszczędzisz!

Przesyłki niestandardowe wyślesz też innymi firmami kurierskimi: