Paczki niestandardowe UPS

Data dodania: 2021-09-20


Czym w ogóle jest przesyłka niestandardowa? O tym, czy można ją zaliczyć do tego rodzaju przesyłek kurierskich, decyduje kilka czynników. Może to być na przykład waga, a czasem także rozmiary, głównie jednak nieregularne kształty i kilka innych, równie ważnych cech danej paczki. Musisz wiedzieć, że tego rodzaju przesyłki są droższe w nadaniu, a przy tym dłużej transportowane. Kurierzy bowiem obchodzą się z nimi ostrożnie. Chcemy także zaznaczyć, że firmy kurierskie mają nieco inne zasady oceny tego, czy konkretna paczka jest tą z kategorii NST. Dziś opowiemy o przesyłkach niesortowalnych UPS. Co warto wiedzieć przed wyborem tego przedsiębiorstwa?

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Przesyłka niestandardowa – limity wagi i wymiarów

Przede wszystkim powinieneś poznać limity wagowe, a także te, które mówią o maksymalnych wymiarach paczki niestandardowej. Kurier UPS zastrzega sobie prawo do transportu paczek NST, których waga nie przekracza 70 kilogramów. To oczywiście górna granica, a jak przedstawia się dolna, która sprawia, że z paczki standardowej konieczny jest wybór NST? Tutaj waga wynosi 30 kilogramów. Jeżeli więc przesyłka będzie miała 31 kilogramów, jej kształt będzie regularny, a wymiary niewielkie, to wciąż zostanie zaliczona do niestandardowych przesyłek kurierskich.

Wystające elementy definiują paczkę niestandardową

UPS przesyłka niesortowalna to każda paczka, która ma wystające elementy. Czasem bowiem nie jest możliwe zapakowanie konkretnego produktu czy towaru bez wycięcia otworów i przełożenia wystających elementów na zewnątrz kartonowego pudła. Wtedy taka przesyłka zostanie uznana za NST. Znów trzeba tutaj wziąć pod uwagę fakt, że paczka wcale nie musi być duża i ciężką, aby została zakwalifikowana do niestandardowych przesyłek. UPS ma także zasadę, że wszystkie paczki owalne lub o innych nieregularnych kształtach na przykład tuby czy rombu zostaną uznane za NST.

Paczki niestandardowe – zasady w firmie UPS

Jak przedstawiają się dokładne zasady kwalifikacji paczek niestandardowych w UPS? Przede wszystkim minimalna waga to 30 kilogramów, a maksymalna 70 kilogramów, o czym już pisaliśmy. Długość całkowita jednego boku nie może przekraczać 270 centymetrów, a długość z dodatkiem obwodu nie może wynosić więcej niż 300 centymetrów. Paczka nie może mieć nieregularnych kształtów, na przykład nie może być owalna czy w kształcie tuby. Wszystkie paczki o regularnych kształtach, ale zapakowane tylko w folię stretch, staną się nieregularnymi. Co więcej, przesyłki z oznakowaniem ostrzegawczym takim jak np. „Szkło” czy “Góra/Dół” także zostaną zakwalifikowane do niestandardowych według firmy UPS.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę transportu przesyłek niestandardowych?

Zanim postanowisz wybrać firmę UPS na dostawcę Twojej przesyłki, sprawdź oferty pozostałych firm kurierskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że chcesz zminimalizować koszty wysyłki swoich paczek, szczególnie jeśli każdego dnia wysyłasz ich wiele. Jak szybko ocenić, jaka oferta będzie najkorzystniejsza? Z pomocą platformy FastPost! Wpisz kilka podstawowych informacji o paczce, a w mgnieniu oka wyświetlą Ci się oferty popularnych kurierów w naszym kraju. Wybierz najkorzystniejszą - może przesyłka niestandardowa UPS właśnie taką będzie?

Przesyłki niestandardowe wyślesz też innymi firmami kurierskimi:

Przesyłki niestandardowe wyślesz też innymi firmami kurierskimi: