Jaki kurier do Niemiec?

Data dodania: 2020-08-19


W dzisiejszych czasach wysyłka paczek do naszego zachodniego sąsiada jest codziennością. Wysyłamy paczki zarówno do rodziny, która jest w Niemczech, jak i do naszych bliskich, którzy udali się na emigrację zarobkową. Doskonała sytuacja Niemiec sprawia, że prowadzenie interesów z zachodnim sąsiadem bardzo się opłaca, dlatego paczki wysyłane są także często w celach biznesowych. Dziś wysyłka paczki do Niemiec nie jest żadnym logistycznym przedsięwzięciem, dzięki portalowi FastPost.

Sprawdź: Cennik paczek do Niemiec, Cennik zagraniczny przesyłek

Jak wysłać przesyłkę do Niemiec?

W świadomości ogółu nadal panuje stereotyp, że wysyłka paczki za granice naszego państwa jest niezwykle kosztowna i skomplikowana. Ten sposób myślenia jest pozostałością po latach, kiedy wysyłka paczki za granice była skomplikowana, nużąca, a czas w jakim docierała ona do adresata był bardzo długi. Na szczęście dziś wszystko się zmieniło i nadanie przesyłki do Niemiec jest proste, szybkie, wygodne i przede wszystkim tanie. Jednym z najpopularniejszych brokerów kurierskich jest FastPost.pl,  gdzie możemy nadać przesyłkę do niemalże każdego zakątka świata. Co więcej, jeżeli chcemy nadać paczkę do Niemiec, to procedura jest bardzo prosta i intuicyjna. Wysyłając paczkę do Niemiec z FastPost należy trzymać się następujących kroków:

 

1. Podaj dokładne wymiary paczki, wpisując w odpowiednie pola długość, szerokość, wysokość, a także jej wagę.

2. Następnie zaznacz jeżeli chcesz, by przesyłka była ubezpieczona lub pobraniowa.

3. Wybierz kraj, do którego chcesz nadać przesyłkę. W tym wypadku wymieramy „z Polski do Niemiec”.

4. Naciśnij przycisk „wyceń” w celu wyceny Twojej przesyłki. Warto zaznaczyć, że cena, która jest wyświetlana zawiera w sobie już wszystkie niezbędne opłaty, dlatego jest ostateczna. Nie zaskoczą Cię żadne ukryte koszty.

 

Ile kosztuje wysyłka przesyłek i palet do Niemiec?

 

Wysyłka przesyłki do Niemiec z FastPost.pl jest szybka, prosta i przede wszystkim tania. Z FastPost ceny topowych firm kurierskich takich jak DPD, czy UPS zaczynają się już od xxx. Warto zaznaczyć, że wysyłka palet do Niemiec za pośrednictwem FastPost jest także szybka i tania. Tak jak w przypadku paczki, należy wpisać wszystkie najważniejsze wymiary palety, ale w tym wypadku wycena dokonywana jest indywidualnie, w maksymalnie krótkim czasie. Za transport palet odpowiedzialne są takie firmy kurierskie jak Rhenus, Raben, Pekaes.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Jak długo idzie przesyłka do Niemiec?

 

Czas doręczenia przesyłki, czy palety zależny jest od wielu różnych czynników. Zazwyczaj jest to około 3-4 dni, jednakże istnieje metoda na przyspieszenie czasu dostawy. Jeżeli wyślemy przesyłkę na początku tygodnia, to dotrze ona z pewnością jeszcze przed jego końcem. Jeśli zaś przesyłka zostaje nadana w piątek, to dociera na miejsce docelowe średnio dwa dni później ze względu na weekend. Warto zaznaczyć także, że przesyłka dociera szybciej, jeśli adresat mieszka w dużym mieście, takim jak Berlin, czy Hamburg. Przesyłki wysyłane na prowincję idą zazwyczaj dłużej.