Jak wysłać paczkę fedex – zasady i ceny

Data dodania: 2020-08-21


Korzystanie z usług kurierów stało się w obecnych czasach niemalże obowiązkowe, gdyż sytuacja z pandemią utrwaliła wielu ludzi w przekonaniu, że to zakupy online są najlepsze. Ponadto portale takie jak vinted czy olx przyczyniły się do rozwoju firm kurierskich. Nie wspominając już o sklepach internetowych zajmujących się jedynie dystrybucją poprzez internet. Dlatego też korzystanie z usług kurierskich stało się tak popularne. Wielu ludzi ma swoich ulubieńców takich jak na przykład Fedex, który jest na rynku od 1971 roku, co klasyfikuje go jako doświadczoną i bezpieczną firmę, oraz lidera na rynku. Jednak jak zamówić kuriera i wysłać paczkę jeszcze szybciej i taniej? Z pomocą przychodzi strona internetowa FastPost, dzięki której nadasz przesyłkę w kilka kliknięć!

Poznaj: Ceny FedEx, Jak szybko nadać paczkę kurierem FedEx?

Jak wysłać paczkę Fedex?

Dzięki FastPost jest to szybkie, wygodne i nie wymaga wychodzenia z domu. Na stronie głównej widnieje formularz, który trzeba wypełnić. Nie zajmie to dłużej niż kilka minut. Wystarczy uzupełnić informacje takie jak: waga, wymiary paczki, opakowanie w jakim przesyłka będzie się znajdować, kraj do jakiego chcemy ją wysłać oraz dodatkowe opcje, czyli ubezpieczenie, bądź czy przesyłka ma być za pobraniem. Gdy skompletujemy już te informacje klikamy w żółty przycisk „wyceń”. System sam oszacuje jaka będzie cena. Następnie zostaniemy przekierowani na pole gdzie widnieć będą wszystkie firmy kurierskie, które podejmą się transportu tej paczki. Wybieramy oczywiście Fedex, gdyż to właśnie ta opcja nas interesuje, opłacamy przesyłkę i gotowe!

 

Ile kosztuje wysyłka Fedex?

Ceny uzależnione są od wymiarów paczki, gdyż oczywistym jest, ze przesyłka niestandardowa będzie znacznie droższa niż przesyłka standardowa. Należy jednak zaznaczyć, że koszty przesyłek Fedex zaczynają się już od 17 zł. Jest to atrakcyjna cena, którą gwarantuje FastPost! Wysyłaj taniej i szybciej dzięki naszej stronie internetowej!

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Jak uniknąć dodatkowej opłaty za paczkę?

By nie ponieść dodatkowych kosztów za paczkę w Fedex, trzeba nadać paczkę o standardowych wymiarach. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nie zostaną naliczone dodatkowe opłaty. Wymiary standardowe w Fedex to:

  • maksymalnie 35kg, jeśli waga paczki przekroczy tą miarę naliczana jest dodatkowa opłata za paczkę niestandardową
  • długość maksymalnie do 150cm
  • reszta krawędzi nie może przekroczyć 70cm
  • dwa najdłuższe boki nie mogą przekraczać 180cm. Warto pamiętać, że podstawa paczki to najdłuższy jej bok
  • opakowanie musi być wymiarowe tj. prostopadłościan o powierzchni nieutrudniającej przemieszczanie przesyłki po powierzchniach

 

Jak długo idzie paczka Fedex?

Przesyłki krajowe to zazwyczaj 1/2 dni robocze. Jest to stosunkowo szybko, dzięki czemu nie musimy martwić się o długi okres czekania na kuriera. Jeśli natomiast wystąpią jakiekolwiek problemy warto zadzwonić na infolinię, bądź skorzystać z opcji śledzenia przesyłki, która dostępna jest na naszej stronie FastPost. Numery na infolinie natomiast znajdą państwo poniżej.

 

801 002 800 (koszt połączenia jak za połączenie lokalne wg stawek operatora)

oraz

22 211 80 00 (dla połączeń z telefonów komórkowych, koszt wg stawki operatora)

od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 18:00.