Jak zamówić kuriera?

Data dodania: 2020-08-21


Dzisiejszy świat zakupów oparty jest głównie o sklepy internetowe, które oferują niższe ceny, większy wybór i wygodę przeglądania asortymentu nie wychodząc z domu. Jednak, żeby zakupy online miały prawo działać potrzebni są kurierzy, którzy dostarczą do nas wcześniej zamówione produkty. Jest to niezbędny element, gdy chcemy kupić coś przez internet. Jeśli natomiast chcemy coś sprzedać, posiadamy własny sklep, bądź pozbywamy się czegoś, czego już nie potrzebujemy – również najlepszą opcją będzie wystawienie tego w internecie. Jak już znajdzie się klient trzeba wysłać sprzedawany produkt. Jednak jak sprawnie i wygodnie zrobić to przez internet? Tutaj z pomocą przychodzi FastPost. Strona internetowa, dzięki której zamówisz kuriera w zaledwie kilka minut, bez zbędnych formalności i kontaktu, który w czasach pandemii może być niebezpieczny.

 

Jak zamówić kuriera na FastPost?

Dzięki FastPost zamówienie kuriera to dosłownie chwila. Strona stworzona jest przejrzyście, by każdy mógł szybko zrozumieć zasady działania portalu. Na stronie głównej należy podać wszystkie parametry przesyłki, by strona wyceniła całe zamówienie za nas. Ponadto na dole możemy wybrać jaka firma kurierska nas interesuje, czyli na przykład DPD, jeśli natomiast nie mamy swojego faworyta wśród kurierów, to na pewno wycena pomoże nam w wyborze.

Najpierw należy uzupełnić wszystkie pola. Są to następująco: waga, długość, szerokość oraz wysokość, później przechodzimy do zaznaczania, czy przesyłka ma być ubezpieczona bądź też pobraniowa. Gdy już to zrobimy należy wybrać z jakiego oraz do jakiego kraju paczka ma być transportowana i upewnić się, że zaznaczyliśmy jaki rodzaj opakowania będzie posiadała nasza przesyłka. Następnie pokażą się nam opcje jakie mamy do wyboru, decydujemy się co wybrać i gotowe. Czekamy aż kurier zapuka do naszych drzwi.

 

Ile trzeba czekać na kuriera?

Okres w jakim przybędzie do nas kurier jest inny w zależności od firmy, oraz zależy to od godziny złożenia zamówienia. Jeśli zostało ono wykonane rano, to kurier zapuka do nas tego samego dnia, jeśli zaś popołudniu, to następnego dnia z rana możemy spodziewać się kuriera. Gdy już paczka zostanie od nas odebrana numer zlecenia zostanie aktywowany, dzięki czemu kontakt z infolinią, bądź sprawdzenie lokalizacji przesyłki będzie od tej pory możliwe. Dlatego też warto zachować numer przesyłki, gdyż będzie on niezbędny podczas ewentualnych kontaktów z kurierem, bądź działem pomocy firm kurierskich.

 

Skąd będę wiedział, że paczka dotarła na miejsce?

Na naszej stronie FastPost znajdą państwo pole oznakowane lupą gdzie widnieje spory napis „znajdź swoją przesyłkę” dzięki temu systemowi będziecie państwo w stanie monitorować transport paczki, co pozwoli na odnotowanie kiedy usługa kurierska zostanie sfinalizowana. Niezbędny jest do tego numer przesyłki, który należy wpisać w pole z „lupą”. Dlatego też FastPost jest wygodnym rozwiązaniem. Zapewnia wycenę paczki, zamówienie kuriera a nawet śledzenie przesyłki w szybki i prosty sposób. Wszystko dzięki jednej platformie.