Inpost śledzenie paczki

Data dodania: 2020-08-21


Korzystanie z usług kuriera znacznie się zmieniło na przestrzeni lat. Kiedyś nikt nie myślał, że będzie możliwość odbierania paczek w specjalnych wolno stojących urządzeniach, nazwanych trafnie „paczkomatami”. To właśnie InPost zapoczątkował takie innowacyjne rozwiązanie, które pasuje niemalże każdemu. Można wygodnie odebrać sobie paczkę w niedalekim miejscu docelowym wracając z pracy lub szkoły. Nie trzeba już czekać w domu aż zjawi się kurier. Dzięki temu usługi kurierskie firmy InPost są coraz częściej wybierane przez klientów. Jest jeszcze jedna opcja, która znacznie ułatwia oczekiwanie na paczkę. System śledzenia przesyłki. Jednak co w przypadku, gdy zamawiamy wiele paczek i potrzebujemy szybko sprawdzić gdzie obecnie się znajdują? Tutaj z pomocą przychodzi FastPost, strona internetowa, która gwarantuje szybkie i łatwe korzystanie z usług kurierskich. Poprzez jedną platformę można wycenić oraz nadać paczkę, zamówić kuriera, a nawet śledzić wiele przesyłek z różnych firm kurierskich!

Warto wiedzieć: Cennik Kurier InPost, Cennik Paczkomaty InPost

Czym jest system śledzenia przesyłki?

System śledzenia przesyłki to innowacyjne rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branże kurierską. Dzięki niemu po kilku kliknięciach będziemy wiedzieli gdzie nasza przesyłka aktualnie się znajduje, oraz jaką drogę już zdążyła pokonać. Jest to bardzo wygodne ze względu na, iż większość klientów oczekujących na swoje paczki się niecierpliwi i chciałoby znać jej lokalizacje. Dzięki systemowi śledzenia paczek jest to możliwe w kilka kliknięć, a infolinia obsługi klienta nie jest już przeciążona i w końcu można się do niej bezproblemowo dodzwonić.

 

Jak działa system śledzenia przesyłki?

Wchodząc na FastPost.pl można zauważyć pole z ikoną lupy oraz napisem „Zlokalizuj swoją przesyłkę”. Następnie wpisujemy numer przesyłki, który dostaliśmy w mailu oraz smsie i wybieramy jaka firma realizuje zlecenie (w tym przypadku InPost). Warto pamiętać, że firma ta generuje własne unikalne kody składające się z 24 cyfr dzięki czemu nie można wpisać go u innej firmy kurierskiej, gdyż nie wywoła to żadnego efektu. Nie dojdzie do sytuacji, gdzie wpiszemy nasz kod inpost np. w DPD i będziemy śledzić czyjąś przesyłkę. Każda firma kurierska posiada inne numery przesyłek, dzięki czemu nie dojdzie do nieporozumień związanych z systemem śledzenia przesyłek, bądź też skanowania paczek przez kuriera.

 

Skąd będę wiedział, czy przesyłka jest w paczkomacie?

Za każdym razem gdy paczka zostaje umiejscowiona w paczkomacie – dostajemy sms z informacją, jaki paczkomat mamy odwiedzić, by odebrać przesyłkę, oraz jaki jest kod dostępu do skrytki. W obecnych czasach, kiedy popyt na usługi inpost jest bardzo duży, bywa że przy przepełnionych paczkomatach stoi samochód firmowy, w którym oczekuje na nas paczka. Wtedy natomiast trzeba podać kurierom trzy ostatnie cyfry numeru telefonu, cztery ostatnie cyfry numeru przesyłki oraz cały kod odbioru, dzięki czemu pracownicy będą w stanie zweryfikować, czy to rzeczywiście nasza przesyłka. Jest to również wygodne rozwiązanie, lecz taką paczkę należy odebrać znacznie szybciej. W klasycznym paczkomacie przesyłka czeka na nas 24 godziny, natomiast w pojeździe inpost jest to zazwyczaj kilka godzin. Warto o tym pamiętać, lecz wcześniej zostaniemy o tym poinformowani.