Zamówienie kuriera Fedex

Data dodania: 2020-08-21


Gdy świat zmienił się pod wpływem zagrożenia pandemią, kontakt z ludźmi oraz zwykłe zakupy stały się zagrożeniem zdrowia i życia. Stąd też w mediach podawano informację, by zrezygnować z niepotrzebnych wyjść, przez co znaczna część firm oferujących kupno dóbr materialnych – przeniosło się do internetu. Jednak warto pamiętać, że dobry sklep internetowy posiada sprawne korzystanie z usług kurierów. Zdarza się również, że sami sprzedajemy coś i w tych trudnych czasach potrzebujemy kuriera, który odbierze i dostarczy naszą paczkę. Tutaj natomiast rodzi się pytanie, gdzie łatwo i tanio zamówić kuriera FedEx? Strona internetowa FastPost powstała właśnie z myślą o tym, by ułatwić konsumentom i producentom korzystanie z usług firm kurierskich. W zaledwie kilka minut można wykonać wszystkie niezbędne czynności, by zamówić usługę kurierską wprost pod nasze drzwi.

Warto poznać: Cennik FedEx, Jak szybko nadać paczkę kurierem FedEx?

Jak zamówić kuriera Fedex?

Zamówienie kuriera Fedex przez naszą stronę internetową FastPost jest bardzo proste, wygodne oraz zaoszczędza czas i gwarantuje bezpieczeństwo. Przede wszystkim należy wypełnić formularz, który widnieje zaraz na głównej stronie. Wystarczy podać główne informacje znajdujące się w tabelce. Są to następująco: waga, długość wysokość, oraz szerokość paczki, rodzaj opakowania oraz dodatkowe wytyczne, czyli ubezpieczenie, oraz czy wysyłka ma być pobraniowa. Po wypełnieniu tego krótkiego formularza nastąpi wycena paczki. Oczywiście system zrobi to za nas, dzięki czemu oszczędzamy czas na szczegółowym wyliczaniu kosztów. Po wycenie paczki zostaniemy przeniesieni do strony, gdzie ukazane zostaną wszystkie opcje. Klikamy w „kafelek” z logiem firmy Fedex i zatwierdzamy skorzystanie z tej opcji wycenionej przez FastPost. Warto dodać, że w kwocie widniejącej na ekranie są zawarte wszystkie opłaty, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ewentualne alternatywne obciążenia finansowe związane z dostarczeniem przesyłki.

 

Ile trzeba czekać na kuriera?

Okres oczekiwania na przybycie zamówionego za pomocą FastPost kuriera jest naprawdę krótki. Gdy zlecenie zostanie złożone rankiem, to kurier może pojawić się w naszych drzwiach tego samego dnia po południu. Jeśli natomiast zamówienie zaksięgowane będzie po południu, to najpewniej kurier zjawi się następnego dnia roboczego. Wyjątkiem są oczywiście weekendy oraz święta, kiedy firmy kurierskie nie pracują. Wtedy możemy spodziewać się kuriera w najbliższy dzień roboczy.

 

Jak sprawdzić, czy przesyłka dotarła już na miejsce?

Firmy kurierskie zaopatrzone są w specjalistyczny system śledzenia przesyłek, by zarówno sama firma, jak i klienci wiedzieli gdzie i kiedy przesyłka jest skanowana przez kuriera. Przy odbieraniu przez kuriera od nas paczki, zostaje jej nadany numer przesyłki, które będzie upoważniał nas do sprawdzenia obecnej lokacji przesyłki od momentu przejęcia jej przez kuriera, aż do dostarczenia. Kiedy dzwonimy na infolinie warto mieć ów numer przy sobie, by sprawnie przeprowadzić rozmowę. FastPost ma własny system, dzięki któremu można dowiedzieć się gdzie znajduje się paczka. Wystarczy wpisać numer przesyłki i wybrać jaka firma kurierska realizuje zlecenie. Tak! To takie proste!