Jak szybko nadać paczkę inpost

Data dodania: 2020-08-20


W obecnych czasach nadawanie paczek jest na tyle częste, że warto wiedzieć gdzie najlepiej, najszybciej i najtaniej wysłać przesyłkę. Sytuacja z koronawirusem pokazała światu jak niezbędne jest korzystanie z usług kurierów, oraz jak bezpiecznym jest kupowanie wszelkiego rodzaju dóbr przez internet. Ograniczenie kontaktu międzyludzkiego do minimum jest niezbędne do zachowania zdrowia w sytuacji epidemiologicznej. Ponadto aplikacje takie jak OLX czy Vinted przyczyniły się do wzmożonego korzystania z nadawania paczek poprzez paczkomaty, które są najwygodniejsze ze względu na elastyczność czasową. Gdzie jednak nadać paczkę szybko i bezproblemowo? FastPost to strona internetowa, która pozwoli na nadanie przesyłki, zamówienie kuriera oraz śledzenie paczki dzięki systemowi lokalizacji. Wszystko za pomocą jednego portalu!

Warto wiedzieć: Cennik Inpost Kurier, Cennik Paczkomaty InPost

Jak nadać paczkę inpost?

Czasy kiedy nadawanie paczki wiązało się z jeżdżeniem po pocztach dawno się już skończyły. W dobie dzisiejszej innowacji, to kurier przyjedzie do nas, by zabrać od nas przesyłkę. Ponadto warto pamiętać, że Inpost oferuje dwie usługi kurierskie. Pierwsza z nich to oczywiście lubiane przez ludzi paczkomaty, które pozwalają odebrać przesyłkę w najdogodniejszym dla nas momencie dnia. Paczka czeka na nas w skrytce 48 godziny, co pozwala na elastyczność. Drugą usługą jaką oferuje Inpost jest kurier, który wcześniej zamówiony, przyjedzie do nas do domu, odbierze paczkę o konkretnych wymiarach i dostarczy wprost do rąk odbiorcy. Dzięki FastPost.pl jest to jeszcze prostsze i szybsze! Wystarczy wejść na stronę główną, gdzie naszym oczom pojawi się formularz zgłoszeniowy. Wystarczy wypełnić go o wszystkie niezbędne dane takie jak waga, wymiary paczki oraz możliwość ubezpieczenia, bądź zaznaczenie, czy przesyłka ma być pobraniowa. Następnie należy kliknąć żółty przycisk „wyceń”. Nasza strona wyceni przesyłkę, dzięki czemu zaoszczędzimy na czasie. Warto pamiętać, że kwota, którą zobaczymy po wycenie jest już pełna, tzn. zawarte są w niej wszystkie opłaty. Po wycenie pojawią się nam „kafelki” z ofertami różnych firm kurierskich. Klikamy oczywiście w interesujący nas Inpost, wypełniamy dane kontaktowe, opłacamy przesyłkę i gotowe! Teraz pozostało jedynie czekać na kuriera.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Ile idzie przesyłka Inpost?

Dzięki gwarancji ze strony firmy Inpost paczka będzie gotowa do odebrania już następnego dnia od nadania przesyłki. Transport więc zajmuje jeden dzień roboczy. Należy jednak pamiętać, że jeśli paczka zostanie wysłana w piątek, to naturalnie kurier zapuka do nas dopiero w poniedziałek. Inna sytuacja jest natomiast z paczkomatami, które od czasów pandemii dostarczają paczki nawet w weekendy, dzięki czemu ich odbiór może nastąpić nawet w dni zazwyczaj wolne od pracy. Kiedy nadajemy przesyłkę należy się jednak upewnić, czy na pewno jest wymiarowa, gdyż w przeciwnym razie może wrócić do nadawcy (paczkomat), lub naliczona będzie dodatkowa kwota (kurier).

 

Śledzenie paczki Inpost

Inpost posiada własny system śledzenia przesyłek, dzięki czemu każdy klient posiadający numer paczki, może sprawdzić status usługi. Jednak jeszcze wygodniej będzie sprawdzić jej lokalizację korzystając z FastPost! Dzięki naszemu systemowi można sprawdzić status wielu przesyłek z różnych firm kurierskich. Wystarczy wprowadzić numer przesyłki i wybrać jaka firma realizuje usługę. Wszystko przy pomocy jednej strony internetowej FastPost.pl