Zamówienie kuriera UPS

Data dodania: 2020-08-21


Popularne portale internetowe oraz aplikacje takie jak Vinted, czy OLX przyczyniły się do sprzedaży rzeczy używanych przez zwykłych ludzi, za którymi nie stoi żadna firma. Pozwala to na pozbycie się kilku zalegających w szafie ubrań, niechcianych mebli, czy starego sprzętu elektronicznego. Portale te opierają się na opcji wyszukiwania potencjalnych sprzedających z całej Polski. Logicznym następstwem jest więc popularyzacja kurierów, którzy wszystkie te paczki przetransportują i dostarczą pod drzwi kupującego. Jak zatem prosto i szybko zamówić kuriera, by odebrał od nas przesyłkę? FastPost powstał właśnie z myślą o usprawnieniu korzystania z usług firm kurierskich. Zamówienie kuriera przez FastPost jest banalnie proste i zajmuje zaledwie kilka minut!

Warto poznać: Cennik UPS, Cennik międzynarodowy UPS

Jak zamówić kuriera UPS?

Z portalem FastPost jest to banalnie proste. Po wejściu na główną stronę zobaczą państwo formularz z kilkoma niezbędnymi informacjami, które należy wypełnić. Są to następująco: waga, długość, szerokość oraz wysokość. Kiedy uzupełnimy już te pola, trzeba wybrać rodzaj opakowania, w jakim będzie nasza przesyłka. Należy również zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, gdyż to właśnie tam wybieramy, czy paczka ma być ubezpieczona, bądź pobraniowa. Gdy wypełnimy wszystkie te pola – klikamy wyceń. Strona sama za nas wyceni paczkę. Warto dodać, że w cenie są zawarte już wszystkie opłaty.

Po tych krokach wyświetli nam się ile mamy zapłacić w poszczególnych firmach kurierskich, za wysłanie paczki. Jako, że interesuje nas firma UPS, wybieramy właśnie tę opcję – i gotowe. Wypełnienie formularza oraz zatwierdzenie wyboru. Po tym pozostaje jedynie czekać, aż kurier zapuka do naszych drzwi!

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Ile trzeba czekać na kuriera, oraz jak długi jest transport przesyłki?

Są to pytania, które każdy zadaje sobie tuż przed skorzystaniu z usług kurierskich. Czas oczekiwania na kuriera jest obecnie bardzo krótki, gdyż zamawiając go na FastPost przybędzie on zazwyczaj tego samego dnia, jeśli jest to oczywiście dzień roboczy. Wyjątkami są jedynie weekendy oraz święta. Wtedy można się spodziewać wizyty kuriera w najbliższy dzień roboczy. Jeśli jednak zamówimy kuriera późnym popołudniem, lub wieczorem, to przybędzie już o poranku następnego dnia. Przy odbiorze paczki przez kuriera zostanie również nadany numer przesyłki, który będzie niezbędny przy kontakcie z infolinią obsługi klienta UPS.

Transport przesyłki w oddziałach UPS jest stosunkowo szybki, dzięki czemu dostarczenie przesyłki zajmuje mniej więcej dwa dni robocze. Jest to więc szybka i wygodna opcja, która dzięki FastPost jest jeszcze łatwiejsza oraz tańsza.

 

Jak dowiem się kiedy przesyłka zostanie dostarczona? Czy mogę śledzić przesyłkę?

Firmy kurierskie korzystają z specjalnych programów do śledzenia przesyłek, dzięki czemu każdy klient może szybko uzyskać informacje na temat tego, gdzie jego paczka aktualnie się znajduje. Stąd też nasza strona FastPost wyposażona jest w wygodne udogodnienie, dzięki któremu nie trzeba wchodzić na strony poszczególnych firm kurierskich. FastPost posiada własną wyszukiwarkę, w którą wystarczy wpisać numer przesyłki oraz wybrać jaki kurier realizuje zlecenie (UPS, DPD itd.).

Już po kilku chwilach dostaniemy informacje na temat tego, gdzie paczka obecnie się znajduje, oraz o których godzinach była w jakiej siedzibie UPS.