Zamówienie kuriera DHL

Data dodania: 2020-08-21


Nie można zaprzeczyć, że zakupy przez internet są najwygodniejszą formą nabywania towarów. Tysiące rzeczy do wyboru, wiele rozmiarów oraz oryginalne rzeczy, których nie zawsze możemy uświadczyć w sklepach. Rynek internetowy rozwinął się niesamowicie przez ostatnie lata, co daje wiele możliwości. Jest to o tyle wygodne i bezpieczne, że od kiedy pandemia nawiedziła kontynent, to zakupy internetowe potrafią zastąpić te fizyczne. Jest to niepodważalnie najbezpieczniejsze rozwiązanie, a zarazem proste i wygodne, gdyż wystarczy parę kliknięć i towary są już zakupione. Jednak jeśli chcemy coś sprzedać, bądź też prowadzimy sklep online, musimy w szybki sposób zamawiać kurierów. W takim właśnie celu powstało FastPost. Strona ta pozwala szybko i tanio zrealizować cały proces, od zamówienia kuriera do nadania paczki.

Warto poznać: Cennik przesyłek DHL, Jak szybko nadać paczkę DHL?

Jak zamówić kuriera DHL?

Strona jest zaprojektowana w taki sposób, by była łatwa do przyswojenia oraz przejrzysta, by każdy mógł jak najszybciej zrealizować swój cel. Na stronie głównej FastPost widnieje pole, w które należy wpisać wszystkie potrzebne wymiary paczki, którą chcemy nadać. Wpisujemy następująco: wagę, długość, szerokość oraz wysokość. Następnie wybieramy w jakim rodzaju opakowaniu nasza przesyłka się znajduje. Zaznaczamy czy paczka ma być ubezpieczona lub pobraniowa i wybieramy kraj do jakiego przesyłka zostanie wysłana. Rozpoczyna się wówczas wycena przesyłki, zajmie to kilka sekund, po czym zobaczymy jakie są ceny u poszczególnych firm kurierskich. By wybrać kuriera DHL należy poniżej zaznaczyć „kafelek” na którym widnieje logo tejże firmy. Zrobione. Kurier zamówiony, teraz pozostaje tylko na niego czekać. Prawda, że proste?

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Jaki jest czas oczekiwania na kuriera?

Czas oczekiwania na kuriera różni się w poszczególnych firmach, lecz DHL jest bardzo szybki. Jeśli złożymy zamówienie rano, kurier będzie u nas już tego samego dnia po południu. Jeśli natomiast dokonamy wyboru wieczorem, kurier zapuka do naszych drzwi następnego dnia do południa. Jest to naprawdę szybkie i wygodne. Bez wychodzenia z domu można zamówić kuriera oraz nadać paczkę. A to wszystko za pomocą jednej strony, jaką jest FastPost.

 

Czy jest możliwość kontaktu z kurierem, bądź śledzenia przesyłki?

Firma kurierska DHL posiada system śledzenia przesyłek. Dostęp do tego systemu jest możliwy poprzez wprowadzenie numeru przesyłki, który generowany jest zaraz przy jej nadaniu. Na naszej stronie dostają go państwo od razu po złożeniu zamówienia. Na stronie FastPost również można śledzić przesyłkę bezpośrednio z panelu portalu. Zaraz pod polem wyceny widnieje ikona lupy; obok niej jest puste pole w które należy wprowadzić numer przesyłki, oraz trzeba wybrać jaka firma kurierska realizuje zamówienie. W tym przypadku będzie to DHL. Po naciśnięciu „sprawdź” zostaniemy przekierowani do informacji o naszej przesyłce.

Jeśli natomiast chodzi o kontakt z kurierem, to warto wspomnieć, że nie każda firma poda numer telefonu bezpośrednio do kuriera, jednak jeśli będzie potrzebny kontakt, to zachęcamy do dzwonienia na infolinie DHL, której numer znajduje się poniżej.

Dział Obsługi Klienta DHL:

Numer telefonu:
42 634 51 00

Godziny pracy:
Pn – Pt: 7:30 – 18:30