Jak szybko nadać paczkę DHL?

Data dodania: 2020-08-21


Rozwój internetu pozwolił na powstanie sklepów internetowych, które umożliwiają bezkontaktowy zakup różnego rodzaju dóbr. Jest to o tyle ważne, że w sytuacji, kiedy pandemia koronawirusa „zamknęła” nas w domach, to właśnie sklepy internetowe pozwoliły na ciągłe działanie rynku. Pokazało to nam, że to właśnie zakupy online są najbezpieczniejsze, gdyż nie musimy narażać się na kontakt z drugim, potencjalnie chorym człowiekiem. Ponadto jest to po prostu wygodne, gdyż nie trzeba chodzić po hektarach galerii handlowych w celu znalezienie jednej interesującej nas rzeczy. Rewolucja internetowa nauczyła nas, że najbardziej opłacalne jest kupowanie właśnie online. Taniej, bezpieczniej, wygodniej. Firma DHL jest na rynku od wielu lat, co stawia ją jako lidera w branży. Ma wieloletnie doświadczenie i gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług oraz szybkie ich wykonanie. Co jednak, jeśli to my chcemy coś wysłać? Jak w przystępnej cenie zamówić kuriera bez wychodzenia z domu? FastPost.pl to strona, która powstała właśnie z myślą o ułatwieniu korzystania z usług firm kurierskich. Nadanie paczki, zamówienie kuriera, czy śledzenie przesyłki? To wszystko za pomocą jednej platformy FastPost.pl!

Warto wiedzieć: Ceny przesyłek DHL, Jak zamówić kuriera DHL?

Jak nadać paczkę DHL?

Nie jest to nic trudnego. Mogłoby się wydawać, że zajmuje to dużo czasu, pieniędzy oraz nie należy to do najprostszych czynności. Jest jednak całkiem inaczej! Dzięki FastPost zrobisz to wszystko dosłownie w kilka minut. Wchodząc na stronę główną można zobaczyć formularz zgłoszeniowy, który posłuży do uzupełnienia wszystkich niezbędnych informacji. Waga, wymiary, kraj docelowy, rodzaj opakowania oraz ubezpieczenie i to, czy przesyłka ma być za pobraniem. Proponujemy podać dokładne wymiary, gdyż w przypadku błędnego uzupełnienia, na paczkę mogą zostać naliczone dodatkowe koszta związane z tym, iż paczka nie mieści się w ustalonych przez firmę gabarytach. Warto więc dla pewności dwa razy zmierzyć wielkość paczki.

Cena ukazana po wypełnieniu formularza oraz kliknięciu w przycisk „wyceń”, jest już końcowym kosztem jaki będzie potrzebny do wykonania usługi kurierskiej. Wliczone są tam wszystkie ewentualne opłaty.

Jeżeli chodzi o rodzaj opakowania, który jest najtańszy oraz najszybciej transportowany, to polecamy państwu karton o kształcie prostopadłościanu, szczelnie zaklejony taśmą (bez streczu). Jest to najbardziej opłacalny pod względem logistycznym oraz ekonomicznym rodzaj opakowania.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Ile idzie paczka DHL?

Jest to okres mniej więcej jednego, bądź dwóch dni roboczych w zależności od różnych czynników. Gdy paczkę wyślemy w piątek, naturalnym będzie, że jej dostarczenie zostanie wydłużone o weekend. Warto jednak pamiętać, że kurier DHL jest znany z bardzo szybkiego dostarczania przesyłek na terenie całek Polski. Dlatego też jego usługi są tak atrakcyjne dla firm oraz osób prywatnych.

 

Śledzenie paczek DHL

Firma DHL posiada własny system skanowania kodów na naklejkach przewozowych, dzięki czemu każda paczka zostaje przeskanowana w każdym etapie jej transportu. Dlatego też system śledzenia paczki DHL jest dokładny. Najprościej jednak śledzić przesyłki przy pomocy FastPost.pl, gdyż oferujemy możliwość sprawdzenia lokalizacji paczek wielu firm kurierskich. Wystarczy wprowadzić numer przesyłki, oraz wybrać jaka firma realizuje usługę.