Śledzenie przesyłek kurierskich UPS

Data dodania: 2020-08-19


Monitoring przesyłki, to innowacyjna opcja, która pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasza przesyłka. Warto zaznaczyć, że śledzenie przesyłki jest dziś bardzo powszechną metodą i dostępna jest we wszystkich większych firmach kurierskich, takich jak UPS.

Warto sprawdzić: Cennik UPS, Cennik zagraniczny UPS

 

W jaki sposób możemy śledzić przesyłkę wysłaną kurierem UPS?

System monitoringu przesyłki jest bardzo łatwy i intuicyjny, dlatego może z niego korzystać każdy. Coraz większe zapotrzebowanie na usługi kurierskie sprawia, że liczba wysyłanych przesyłek w ciągu ostatnich miesięcy drastycznie wzrosła. Śledzenie swojej przesyłki pozwala na dokładne i precyzyjne określenie tego, gdzie znajduje się w danym momencie. Warto podkreślić, że istnieje kilka sposobów na to, by dowiedzieć się gdzie jest nasza przesyłka:

  • telefon na infolinię i podanie numeru referencyjnego, który generowany jest podczas składania formularza wysyłkowego,
  • sprawdzenie statusu przesyłki na stronie przewoźnika UPS, po wpisaniu w wyszukiwarkę numeru referencyjnego.

Warto zaznaczyć, że jeżeli wysyłamy naszą przesyłkę poprzez serwis FastPost, to możemy sprawdzić jej status na stronie głównej FastPost.pl. Wyszukiwarka znajduje się pod kalkulatorem z wyceną. Śledzenie przesyłki dostępne jest na każdym etapie – od nadania, aż po doręczenie.

 

Ważne informacje odnośnie śledzenia przesyłki w UPS

Innowacyjny system śledzenia przesyłek w UPS jest tak skonstruowany, by korzystanie z niego było maksymalnie uproszczone. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że:

  • statusy przesyłki aktualizowane są zazwyczaj z około 2 godzinnym opóźnieniem,
  • czasami zdarza się tak, że gdy przesyłka została odebrana, to jej status pojawia się dopiero po 18, kiedy kurier wróci do magazynu i zeskanuje przesyłkę.
  • jeżeli kurier nie przyjechał jeszcze po paczkę, jej status nie jest jeszcze widoczny. Staje się on widoczny dopiero po zeskanowaniu przesyłki przez kuriera.

 

Jakie korzyści niesie ze sobą monitorowanie przesyłek?

Śledzenie przesyłki stało się bardzo powszechną metodą kontrolowania tego, gdzie w danym momencie znajduje się konkretna przesyłka. Pozwala to na jeszcze bardziej precyzyjne planowanie całego dnia, gdyż nie wyczekujemy na kuriera w nieskończoność – wystarczy wpisać numer przesyłki, sprawdzić i gdzie znajduje się ona w danym momencie. Dzięki tak innowacyjnym rozwiązaniom jak wyszukiwarka śledzenia przesyłek na FastPost, możliwe jest kontrolowanie trasy naszej przesyłki bezpośrednio ze strony tej firmy brokerskiej. Nie musimy mieć specjalnie wchodzić na stronę UPS, ponieważ wszystkie najważniejsze informacje mamy podane na stronie FastPost.pl. Opcja monitorowania przesyłki pozwala nam także odpowiednio wcześnie zmienić termin dostawy, ponieważ doskonale wiemy, gdzie znajduje się nasza przesyłka. System ten jest już tak bardzo powszechny, że sprawdzanie lokalizacji przesyłki stało się standardowym nawykiem, gdy tylko oczekujemy na jakąś paczkę.