Jak szybko nadać paczkę UPS

Data dodania: 2020-08-21


Obecnie na rynku jest wiele firm kurierskich, które oferują swoje usługi w przystępnych cenach, jednak nie każda firma posiada wieloletnią tradycję oraz gwarancje jakości. UPS jest jedną z tych firm, do której zaufanie ma miliony przedsiębiorców na całym świecie. Sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem utwierdziła wielu ludzi w przekonaniu, że zakupy online są najbezpieczniejsze, najłatwiejsze oraz najprzyjemniejsze do realizacji. Należy jednak pamiętać, że ktoś te zakupione przedmioty musi dostarczyć. Stąd też duże zapotrzebowanie na firmy kurierskie, których usługi będą najszybsze i najbezpieczniejsze. Jak jednak zadbać, by korzystanie z takiej usługi było szybkie, łatwe oraz ekonomicznie korzystne? FastPost.pl – jedna strona internetowa, która pozwoli nadać paczkę, zamówić kuriera, dopełnić wszelkich formalności i dodatkowo śledzić paczkę aż do jej odebrania. Wszystko to przy użyciu jednej, wygodnej platformy internetowej!

Poznaj: Cennik UPS, Cennik zagraniczny UPS

Jak nadać paczkę UPS?

Ktoś, kto nie trudzi się zbyt często nadawaniem przesyłek zapewne żyje w przekonaniu, że jest to trudne, niekomfortowe, zabiera dużo czasu i kosztuje niemało. Jest to jednak błędne przekonanie. Dzięki fastpost.pl jest to szybkie, łatwe i tanie! Wchodząc na stronę główną widnieje formularz zgłoszeniowy, który należ uzupełnić o niezbędne dane. Waga, wymiary, rodzaj opakowania, kraj docelowy oraz czy przesyłka ma być pobraniowa, bądź ubezpieczona. Po wypełnieniu wszystkich tych pul, wystarczy kliknąć żółty przycisk „wyceń”. System sam wyceni przesyłkę i poda nam ceny, jakie należy zapłacić konkretnym firmom kurierskim za taką właśnie usługę. Ceny pokazane na stronie będą już ostatecznymi kwotami, w których zawarte są już wszystkie ewentualne opłaty. Wybieramy oczywiście kafelek UPS. Następnie wypełnić dane kontaktowe, opłacić usługę i czekać, aż kurier zapuka do drzwi. Warto pamiętać, że najtańszą możliwą do wysyłki paczką jest równy karton zaklejony dokładnie taśmą (bez streczu). Jest on najszybszy w dostawie, oraz pozwala zaoszczędzić.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Ile idzie paczka UPS?

Jest to bardzo często zadawane pytanie, na które nie ma jednej nieomylnej odpowiedzi. Większość firm kurierskich dostarcza paczka w przeciągu jednego bądź dwóch dni roboczych. Są jednak oczywiście wyjątki. Przesyłka może przyjść zarówno szybciej jak i później. Wszystko zależne jest od wielu czynników. Najczęściej jednak jest to jeden dzień roboczy. Oczywiście jeśli nadamy paczkę w piątek, to naturalnie jej dostarczenie wydłuży się o weekend, jeśli jednak będzie to początek tygodnia, to w kolejny dzień roboczy paczka powinna być dostarczona. By się tego upewnić warto skorzystać z systemu śledzenia przesyłki.

 

Śledzenie paczki UPS

System śledzenia przesyłek jest obecnie na tyle rozwinięty, że opóźnienie w aktualizacji statusu wynosi najdłużej około 2 godzin. Są oczywiście przypadki, gdzie wkradnie się jakiś błąd, który spowoduje zablokowanie się widoczności statusów. Wówczas można jednak zadzwonić na infolinię UPS. System śledzenia paczek pozwala na posiadanie dokładnych informacji odnośnie lokalizacji naszej przesyłki. Warto jednak pamiętać, że na FastPost.pl można śledzić jednocześnie kilka przesyłek z różnych firm kurierskich. Wszystko dzięki jednej stronie internetowej!