Śledzenie przesyłek kurierskich DHL

Data dodania: 2020-08-21


Monitorowanie przesyłki jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala nam stale kontrolować to, gdzie znajduje się nasza przesyłka. System ten dostępny jest w większych firmach kurierskich, jednakże w niniejszym tekście skupimy się na tym, jak wygląda to w przypadku DHL.

Warto poznać: Cennik DHL, Jak zamówić kuriera DHL?

Jak śledzić przesyłkę w DHL?

 

 Sama nazwa „monitorowanie przesyłki” może sprawić wrażenie, że cały proces jest skomplikowany i zawiły jednakże jest dokładnie odwrotnie, ponieważ śledzenie paczki odbywa się za pomocą bardzo innowacyjnego systemu. By dowiedzieć się, w jakim miejscu znajduje się aktualnie dana przesyłka, należy wpisać numer przesyłki. Jest to bardzo praktyczne i intuicyjne rozwiązanie, gdyż numer ten zostaje wygenerowany automatycznie, już podczas wypełniania formularza wysyłkowego. Po wpisaniu tego numeru w odpowiednim do tego polu serwis błyskawiczne pokazuje bieżącą lokalizację przesyłki, a także wszystkie podjęte do tego czasu operacje. Warto podkreślić, że śledzenie przesyłki dostępne jest na każdym etapie – od nadania, aż po dostarczenie przesyłki pod drzwi adresata.

 

Monitorowanie przesyłki w DHL – istotne informacje

 

 System śledzenia przesyłki w DHL jest bardzo intuicyjny, jednakże warto zwrócić uwagę na niektóre istotne szczegóły:

  • transport przesyłek odbywa się poprzez punkty tranzytowe DHL Parcel. Warto o tym pamiętać, gdyż informacja o tym, że przesyłka z Wrocławia do Rzeszowa została skierowana do Krakowa, nie oznacza jakichś problemów, ponieważ jest to ścieżka logistyczna ustalona przez kuriera,
  • list przewozowy DHL składa się z 11 cyfr. Jeżeli wpisując ten numer, system wskazuje błąd, to warto dokładnie go sprawdzić, ponieważ bardzo częstym problemem są po prostu pomyłki w przepisywaniu numeru,
  • statusy przesyłek widoczne są z opóźnieniem wynoszącym około 2 godziny,
  • status paczki widoczny jest dopiero wtedy, gdy kurier ją zeskanuje,
  • status przesyłki można sprawdzić na stronie głównej FastPost.pl – specjalna wyszukiwarka znajduje się pod kalkulatorem na stronie głównej.

 

Dlaczego warto jest korzystać z monitoringu przesyłki?

 

Korzystanie z monitoringu przesyłki jest bardzo praktyczne, ponieważ pozwala na bardzo dokładną organizację czasu w ciągu dnia. Dzięki śledzeniu przesyłki wiemy dokładnie, gdzie znajduje się nasza przesyłka i kiedy możemy się jej spodziewać. Co więcej, ten innowacyjny system daje pewność, że podczas procesu wysyłki nie występują żadne komplikacje.

 

Zamawiając, lub wysyłając przesyłkę kurierem DHL warto jest kontrolować trasę naszej przesyłki, dlatego z tego systemu korzysta coraz większa ilość osób. Co więcej, nadając paczkę poprzez FastPost.pl, możemy sprawdzić jej status w wyszukiwarce umiejscowionej na stronie FastPost. Dzięki temu nie trzeba wchodzić na osobną witrynę DHL, co jest dużym ułatwieniem i uprawnieniem.