Jak wysłać paczkę na poczcie?

Data dodania: 2020-08-21


Wysyłki pocztą stały się coraz częstsze. Jest to spowodowane m.in. pandemią koronawirusa, gdyż to właśnie drogą pocztową najbezpieczniej robić jakiekolwiek zakupy. Głównie mowa tutaj o zakupach online, które stały się nieodłączną częścią surfowania po internecie. Aplikacje takie jak Vinted czy OLX pozwoliły na jeszcze łatwiejszą wymianę towarów między ludźmi. Właśnie dzięki nim możemy w niskich cenach kupić dobra, które innym zawadzają. Jednak głównym problemem tych aplikacji jest właśnie wysyłka. Wiele osób nie wie jak szybko i łatwo wysłać paczkę poprzez pocztę. Jest to znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Tym bardziej jeśli skorzystamy ze strony fastpost.pl. Jest to portal internetowy stworzony z myślą o ułatwieniu klientom korzystania z usług firm kurierskich. Jedyne co potrzebne, by nadać przesyłkę to urządzenie z dostępem do internetu. Zajmie to zaledwie kilka kliknięć!

Warto wiedzieć: Cennik Poczty Polskiej, Poczta Polska

Jak nadać paczkę na poczcie?

Jest to wręcz banalnie proste. Zazwyczaj trzeba by było po prostu znaleźć regulamin poczty i zobaczyć jakie rodzaje paczek możemy wysłać. Jednak korzystając z FastPost.pl jest to znacznie prostsze. Wystarczy wypełnić widoczny na stronie formularz zgłoszeniowy, w którym podajemy niezbędne do wyceny paczki dane. Są to podstawowe wytyczne: waga, wymiary, rodzaj opakowania, ubezpieczenie i ewentualnie czy paczka ma być pobraniowa. Gdy wypełnimy wszystkie te elementy, należy kliknąć w widoczny po prawej stronie przycisk „wyceń”. Następnie zobaczymy jaki będzie koszt paczki wysyłając ją pocztą. Kwota widoczna na ekranie będzie już tą ostateczną, gdzie wliczone są wszystkie ewentualne dodatkowe opłaty. 

Poznaj: Cennik paczek kurierskich

Jak zapakować paczkę wysyłając ją Pocztą Polską?

Bardzo ważnym jest, by odpowiednio zabezpieczyć naszą przesyłkę. Najlepiej wybrać karton o kształcie prostopadłościanu, którego żadna ze ścian nie wystaje poza formę graniastosłupa. W Przeciwnym razie może zostać naliczona dodatkowa opłata za przesyłkę utrudniającą transport. Ponadto należy dobrze zakleić ją taśmą klejącą, która pozwoli na bezpieczny transport, oraz zablokuje ewentualne uszkodzenia, lub otwarcia. Nie należy jednak używać do tego folii strecz, gdyż często nienaturalnie wygina karton, co może poskutkować dodatkowymi opłatami. Jest to szczególnie ważne dal firm, które wysyłają wiele paczek dziennie, gdyż takie niedopatrzenie może miesięcznie wiele kosztować.

Poniżej garść przydatnych wytycznych co do paczek wysyłanych pocztą:

  • minimalne wymiary paczki to 9cm x 14cm
  • maksymalne wymiary paczki to długość oraz obwód nie przekraczający 300cm, kiedy maksymalna długość wynosi 150cm
  • paczka musi mieć maksymalnie 20kg masy całkowitej
  • paczka musi mieć kształt prostopadłościanu, którego boki nie wystają poza dokładny kształt, przesyłki takie zostają obciążone dodatkowymi kosztami

 

Ile idzie paczka pocztą?

Obecnie jest to dość krótki okres. Paczka idzie mniej więcej dwa dni robocze. Termin ten może ulec zmianie ze względu na wiele czynników. Jednak warto pamiętać, że jeśli chcemy wiedzieć, gdzie nasza przesyłka się obecnie znajduje to na stronie fastpost wpisując numer przesyłki, możemy ją śledzić używając do tego specjalnego systemu. Wszystko dzięki jednej stronie!

Jeśli jesteś zdecydowany / zdecydowana na wysyłkę paczki Pocztą Polską - skorzystaj z formularza wyceny poniżej lub skorzystaj z podstrony Zamawiam Kuriera.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):