Jak szybko nadać paczkę DPD

Data dodania: 2020-08-20


Branża kurierska przeżywa obecnie renesans. Sytuacja epidemiologiczna, a dokładniej pandemia koronawirusa, spowodowała, że najczęściej wybieranym sposobem na dokonywanie jakichkolwiek zakupów, były właśnie sklepy internetowe oferujące wysyłkę do domu. Dopiero tak skrajna sytuacja uświadomiła nam, że to właśnie zakupy online są najbezpieczniejszą formą dokonywania transakcji, by bezproblemowo nabyć pewne dobra. Jest to oczywiście jeden z czynników składających się na rozwój branży kurierskiej, lecz nikt nie może się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że korzystamy z ich usług częściej niż do tej pory. Zarówno firmy jak i osoby prywatne starają się jednak zaoszczędzić na zamawianiu kuriera, oraz zrobić to jak najłatwiej, by nie zajęło to dużo cennego czasu. Jak to zrobić? Jak ułatwić sobie korzystanie z usług kuriera? Tutaj z pomocą przyjdzie fastpost.pl. Strona internetowa powstała z myślą o ułatwieniu klientom zamówienia kuriera, nadania paczki, oraz jej śledzenia. Wszystko przy pomocy jednego portalu, który pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Warto wiedzieć: Cennik krajowy DPD Cennik międzynarodowy DPD

Jak szybko nadać przesyłkę DPD?

Jeśli myślisz, że zamówienie kuriera i nadanie paczki zajmuje dużo czasu, oraz jest to nieopłacalne ze względów ekonomicznych, to nie ma w tym krzty prawdy. W dzisiejszych czasach nadanie paczki to dosłownie kilka minut. Wraz z wyceną oraz wszystkimi formalnościami. Jeszcze szybciej zrobisz to dzięki FastPost! Wchodząc na stronę główną widoczny jest formularz zgłoszeniowy, który jest niezbędny do nadania paczki. Trzeba go wypełnić o wymagane dane. Są to następująco: waga, wymiary paczki, kraj do którego chcemy wysłać paczkę, rodzaj opakowania, oraz dodatkowe opcje takie jak, czy przesyłka ma być pobraniowa bądź ubezpieczona. Wypełniwszy wszystkie te pole, należy kliknąć w żółty przycisk „wyceń” Po wykonaniu tej czynności zostaniemy przekierowani na drugi etap zamówienia kuriera. Pojawią się nam kafelki z firmami kurierskimi oraz ich ofertami świadczenia usługi transportowej naszej paczki. Wybieramy oczywiście interesującego nas kuriera DPD i wypełniamy dane kontaktowe. Po opłaceniu wystarczy czekać, aż do naszych drzwi zapuka kurier!

 

Ile idzie paczka DPD?

Usługi kurierskie są obecnie na tak wysokim poziomie, że czas realizacji jest niemalże natychmiastowy. Większość firm kurierskich gwarantuje doręczenie paczki już następnego dnia od jej nadania. Warto jednak pamiętać, że jeśli wyślemy przesyłkę w piątek, to czas ten zostanie wydłużony o weekend. Przeważnie jest to jednak jeden dzień roboczy. Należy jednak pamiętać, że czas doręczenia może się wydłużyć z wielu przyczyn, dlatego proponujemy cierpliwość i sprawdzanie statusu przesyłki.

 

Śledzenie paczki DPD

Obecnie firmy kurierskie zaopatrzone są w ręczne urządzenia skanujące, dzięki czemu do bazy danych napływają informacje odnośnie statusu paczki. To właśnie dzięki temu systemowi możemy bezproblemowo sprawdzić, gdzie znajduje się nasza przesyłka. Jeśli jednak korzystamy z wielu usług kurierskich naraz, możemy się pogubić gdzie jaką paczkę sprawdzić. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z systemu śledzenia na naszej stronie. FastPost.pl oferuje możliwość sprawdzenia lokalizacji wielu paczek, różnych przewoźników, dzięki czemu wszystko można zrobić za pomocą jednej strony internetowej!