Ceny paliw oraz Nowy Ład

2022-03-08

Szanowny Kliencie,

początek roku przyniósł nam zmiany podatkowe mające znaczący wpływ na comiesięczne koszty prowadzenia działalności. Dotyczy to zarówno znacznego grona naszych klientów, nas samych, a także firm kurierskich. Sytuację pogarsza cena paliw, która w branży kurierskiej/transportowej jest największym kosztem.

Wzrost cen to zjawisko globalne. Dotyczy niemal wszystkich produktów i usług z jakich każdy z nas korzysta na co dzień dlatego nieuniknionym były zmiany cen usług kurierskich. Część przewoźników zaczęła wprowadzać zmiany już w ubiegłym roku aby uniknąć jednorazowej drastycznej podwyżki. Po dwóch zakończonych miesiącach tego roku wiemy więcej na temat obciążeń podatkowych. Efekt mógł być tylko jeden, podwyżki cen. W najbliższych dniach/tygodniach spodziewamy się zmian cen w ofercie niemal każdego przewoźnika.

Od kilku miesięcy obserwujemy także znaczące wahania kosztów paliwa, a co za tym idzie opłat paliwowych doliczanych do cen podstawowych usług kurierskich. Zwykle spotykane wzrosty i spadki cen nie wymuszały zmian stawek w naszym cenniku. Aktualnie nie można już tego uniknąć. Pisaliśmy o tym fakcie już kilka miesięcy temu. 

W związku z powyższym zdecydowaliśmy się na publikowanie aktualnych stawek opłaty paliwowej oraz drogowej. Pozwoli to na monitorowanie podstawy ewentualnych zmian cen w naszej ofercie i umożliwi weryfikację stabilności cen podstawowych. Nasza polityka cenowa jest niezmienna.

W przypadku konieczności znam cen podstawowych zobowiązujemy się do informowania wszystkich naszych klientów z wyprzedzeniem.

 

Zespół FastPost.pl