Lokalizacja przesyłek kurierskich

Data dodania: 2020-08-20


Usługi kurierskie są w dzisiejszych czasach bardzo rozwinięte. Przez sytuacje z epidemią możliwość zakupów przez internet rozwiązała główny problem kwarantanny domowej. Dlatego też każdy klient chce wiedzieć gdzie jego przesyłka się znajduje. Jest to o tyle pomocne, że nie trzeba czekać na kuriera „w oknie”. Jednak kiedy korzystamy z usług kilku kurierów jednocześnie, można się pogubić gdzie i jak sprawdzać lokalizacje naszych przesyłek. FastPost, to strona internetowa, dzięki której można w łatwy sposób zamówić kuriera do domu, wycenić ile kosztować będzie nadanie konkretnej paczki bądź też palety, oraz lokalizować przesyłki wielu kurierów za pomocą jednego systemu. Wszystko na jednej stronie internetowej FastPost!

 

Jak zlokalizować przesyłkę?

Tradycyjnie trzeba by było wchodzić na strony konkretnych firm kurierskich realizujących zamówienie, wpisywać numer przesyłki, bądź dzwonić na wiele infolinii. Jest to niestety męczące oraz czasochłonne. Warto pamiętać, że czas to pieniądz. Dlatego też FastPost oferuje system śledzenia paczki, dzięki któremu można sprawdzić lokalizacje paczek z takich firm kurierskich jak: DHL, DPD, UPS, Fedex Geis, Poczta Polska, InPost. By skorzystać z FastPost wystarczy, kliknąć w puste pole obok ikony lupy, następnie wpisać numer przesyłki, który wydawany jest podczas nadawania paczki, wybrać jaka firma kurierska realizuje zamówienie i kliknąć zielone pole z napisem „sprawdź”. Jest to naprawdę proste i wygodne rozwiązanie, które zaoszczędzi wiele czasu i pozwoli lokalizować wiele przesyłek na jednej stronie internetowej.

 

Czy mogę sprawdzić, czy przesyłka została dostarczona?

System śledzenia przesyłki gromadzi wszystkie informacje, kiedy przesyłka zostaje zeskanowana w oddziałach firmy kurierskiej. Jej lokalizacja może być więc dość rzadko zmieniana ze względu na to, że nie zostanie od razu zeskanowana w danym oddziale. Jednak gdy przesyłka zostanie odebrana przez odbiorcę, natychmiastowo jej status zostaje zaktualizowany na „dostarczono”, dzięki czemu można sprawdzić, czy paczka dotarła już do miejsca docelowego.

 

Czy dostanę numer do kuriera?

Firmy kurierskie nie mają obowiązku udostępniania numeru klientom, w związku z czym nie można tego wymagać. Jest to spowodowane tym, by kurierzy skupili się na pracy i nie musieli odbierać wielu telefonów na godzinę, co może negatywnie wpłynąć na ich osiągi w pracy. A powszechnie wiadomo, że zazwyczaj mają napięty grafik.

Najczęściej jednak to kurierzy wychodzą z inicjatywą i dzwonią do odbiorców, by upewnić się, że będzie ktoś w domu. Wtedy naturalnym jest, iż możliwość kontaktu z kurierem jest jak najbardziej wskazana.

Wiele firm kurierskich w dzień planowanego dostarczenia przesyłki wysyła sms z numerem kuriera, który zrealizuje dostawę, dzięki czemu sami możemy do niego zadzwonić.

Na naszej stronie znajdą państwo również numery na infolinie poszczególnych firm kurierskich.