Wysyłka lodówki kurierem

Data dodania: 2021-09-17


Przesyłka lodówki kurierem to nie lada wyzwanie szczególnie dla osoby nadającej konkretny sprzęt. Co więcej, może to być sytuacja stresująca, gdy robisz to po raz pierwszy. Jednak nie da się ukryć, że jest to możliwe, a co ważne, bardzo często stosowane szczególnie przez sklepy oferujące produkty RTV i AGD. Należy tutaj zauważyć, że najważniejszą kwestią przy wysyłce lodówki kurierem jest oczywiście jej odpowiednie zabezpieczenie, aby nie doszło do najmniejszych uszkodzeń konstrukcji czy mechanizmów działania. Liczy się więc sposób zabezpieczenia, ale także zapakowania w odpowiedni karton, najlepiej oryginalny. O czym jeszcze warto pamiętać wysyłając lodówkę z pomocą firmy kurierskiej? Podpowiadamy w poniższym tekście!

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Prawidłowe zapakowanie lodówki – o czym pamiętać?

Wbrew pozorom dosyć regularny kształt lodówki wcale nie musi oznaczać, że jej pakowanie będzie łatwe. Jest tak przede wszystkim ze względu na wystające uchwyty drzwi czy wystający osprzęt z tyłu lodówki. Do tego potrzebny jest odpowiednio duży karton, a także szereg zabezpieczeń. Najlepiej sprawdzą się specjalne styropianowe elementy znajdujące się w kartonie od producenta. Pamiętaj, że wszelkie ruchome części wewnątrz lodówki powinny być pakowane osobno, najlepiej w inny karton i umieszczane w tym większym pod koniec pakowania samej lodówki. Jak wysłać lodówkę kurierem, aby było to w pełni bezpieczne? Wszystkie elementy ruchome, ale także sama lodówka powinny być stabilne w kartonie. Wewnątrz muszą znaleźć się amortyzacje w postaci na przykład folii bąbelkowej i styropianu. Na koniec warto pamiętać o zawinięciu kartonu taśmą klejącą i folią stretch. Wzmocnij także dodatkowo wszelkie łączenia pudełka.

Transport lodówki na palecie

Jedyną możliwością transportu lodówki jest oczywiście paleta. Wszystko za sprawą gabarytów tego sprzętu, a także samej wagi. Ile kosztuje transport lodówki na palecie? Ceny oczywiście są ustalane indywidualne. Brane są pod uwagę wszelki dane o paczce, a także konkretny cennik danego przedsiębiorstwa przewozowego. Jeśli szybko chcesz odnaleźć atrakcyjną ofertę, najlepiej skorzystać z platformy FastPost, gdzie zostaną porównane ceny popularnych firm kurierskich. Co jest ważne przy transporcie na palecie? Przede wszystkim fakt, aby lodówka nie wychodziła poza obrys palety. Liczy się także odpowiednie zabezpieczenie kartonu i przytwierdzenie go do palety. Na koniec trzeba pamiętać, że to do nadawcy należy przygotowanie palety z towarem do odbioru przez kuriera. Transport lodówki kurierem jest możliwy, jeśli paleta znajduje się w miejscu dostępnym dla samochodu z windą.

Jak zabezpieczyć lodówkę na palecie?

Wiemy już, jak zapakować lodówkę w kartonie, a także, że najprawdopodobniej do transportu konieczna będzie paleta. To jednak nie wszystko - pod uwagę trzeba wziąć odpowiednie zabezpieczenie kartonu na palecie. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą taśmy PP, idealne do przewozu towarów w ten sposób. Można nimi bardzo stabilnie, trwale przymocować pudełka kartonowe do samej palety. Transport lodówki kurierem w ten sposób będzie bezpieczny, bo sam karton będzie stabilny. Warto pamiętać także o owinięciu pudła folią stretch - ochroni to karton przed wilgocią i ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi wbijaniem się taśm w jego strukturę. Wszystko to sprawia, że lodówka trafi do odbiorcy bez najmniejszych uszkodzeń!