Wysyłka drzwi samochodowych kurierem

Data dodania: 2021-09-17


Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż części online, powinien wiedzieć, jak wysłać drzwi samochodowe kurierem, aby dotarły do klienta nienaruszone. To bardzo ważna kwestia, która przekłada się na późniejsze zadowolenie konsumentów oraz polepszającą się renomę firmy handlowej. Transport drzwi samochodowych możliwy jest tylko z wykorzystaniem profesjonalnych firm kurierskich zajmujących się tranzytem tego typu ponadgabarytowych paczek. Istnieje wiele sposobów pakowania i nadawania tego typu paczek, dlatego warto zastanowić się, jakim kurierem wysłać drzwi samochodowe oraz ile kosztuje taka usługa. Portal FastPost.pl pozwala na łatwe wygenerowanie listu przewozowego dla wielu operatorów logistycznych współpracujących z tą platformą.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Jak wysłać drzwi samochodowe kurierem? Krok po kroku

Każdy przedsiębiorca, który sprzedaje części karoserii do aut, na pewno choć raz zastanawiał się, jakim kurierem wysłać drzwi, aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu. Cały ten proces jest dość prosty i może zamknąć się w kilku krokach, które wyglądają następująco:

  • przyjęcie zamówienia
  • zabezpieczenie przesyłki
  • wybór rodzaju transportu (paczka, paleta)
  • wybór firmy kurierskiej
  • zlecenie odbioru paczki.

Powyższe podpunkty to tylko skrócony opis tego, jak powinna wyglądać prawidłowa wysyłka drzwi kurierem. Przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą, jakim kurierem wysłać drzwi samochodowe mogą skorzystać z funkcjonalności portalu FastPost, który pozwala każdemu wygodnie nadawać paczki bez konieczności wypełniania zbędnej dokumentacji. Wystarczy podać dane odbiorcy, określić rozmiary, wagę i typ przesyłki, a następnie wygenerować list przewozowy. Dokument ten powinien być naklejony na każdą paczkę lub przesyłkę paletową, aby ta mogła zostać dostarczona przez kuriera w wybrane miejsce. Wysyłka drzwi kurierem to wygodne rozwiązanie dla działalności e-commerce, które sprzedają swoje towary wyłącznie przez internet klientom z całego kraju i nie tylko.

Jak przygotować drzwi samochodowe do transportu?

Jak zapakować drzwi samochodowe do wysyłki, aby nie uległy uszkodzeniom? To bardzo proste. Wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe elementy służące do pakowania dużych gabarytowo paczek oraz palet z częściami do samochodów. Przydatnym narzędziem jest taśma poliuretanowa, która ma za zadanie wzmocnić konstrukcję kartonu lub przytwierdzić drzwi do powierzchni palety. Całą część karoserii warto dookoła zabezpieczyć folią bąbelkową, która zapobiega zarysowaniom lub wgnieceniom w wyniku uderzenia. Firmy przewozowe, które dostępne są na portalu FastPost, to przewoźnicy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa części podczas tranzytu. Odpowiednie przygotowanie drzwi to nie wszystko. Należy także zadbać o wykupienie stosownego ubezpieczenia, które pozwoli na bezpieczny transport drzwi oraz wypłatę odszkodowania w razie ich uszkodzenia pod warunkiem, że są prawidłowo zabezpieczone przez nadawcę.

Wysyłka drzwi kurierem - cena

Jeśli chodzi o cenę, wysyłka drzwi kurierem nie generuje innych kosztów niż zwykłe przesyłki paletowe lub wielkogabarytowe realizowane przez większość firm kurierskich dostępnych na portalu FastPost.pl. Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się, ile kosztuje wysyłka drzwi samochodowych, mogą łatwo sprawdzić to na stronie FastPost. Wystarczy podać rodzaj przesyłki, jej wagę oraz wymiary, a wycena pojawi się w ciągu kilku sekund od wprowadzenia danych.

Jakim kurierem wysłać drzwi samochodowe

Korzystając z portalu FastPost można łatwo wybrać, jakim kurierem wysłać drzwi samochodowe. Jeśli będzie to przesyłka paletowa, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług przewoźnika Raben działającego na terenie całej Europy. Kiedy jednak drzwi do auta wysyłane są zwykłą paczką ponadgabarytową, można skorzystać z pomocy firmy Ambro Express lub Geis. Niezależnie od tego, na jaką firmę ostatecznie padnie wybór, każdy przedsiębiorca korzystający z usług FastPost z pewnością będzie w pełni zadowolony. Wystarczy kilka kliknięć, aby nadać paczkę i cieszyć się jej bezproblemową dostawą bezpośrednio do klienta.

Czy warto wysyłać drzwi do auta kurierem?

Zdecydowanie warto zdecydować się na wysyłkę drzwi kurierem za pośrednictwem strony internetowej FastPost. To wygodna opcja dla każdego przedsiębiorcy działającego w branży e-commerce, który sprzedaje części samochodowe i nie tylko. Koszt wysyłki drzwi samochodowych nie jest dużo wyższy od tradycyjnej paczki kurierskiej, a przy zachowaniu podstawowych zasad dotyczących zabezpieczenia towaru można być spokojnym o jego stan przez całą drogę.