Wysyłka części samochodowych kurierem

Data dodania: 2021-09-01


Wysyłka części samochodowych kurierem to nie tak prosta sprawa, jak może się wydawać. Firmy z branży e-commerce sprzedające przez internet tego typu produkty dokładają wszelkich starań, aby paczki wychodzące były odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem, zalaniem oraz uszkodzeniem wewnętrznych elementów. Warto wiedzieć, jak zabezpieczyć części samochodowe na czas transportu, aby te dotarły w całości bezpośrednio do klienta. Istnieje kilka sposobów pakowania paczek tego typu w zależności od ich zawartości, delikatności towaru oraz jego gabarytów. Transport części samochodowych cieszy się ogromną popularnością ze względu na fakt, że wielu konsumentów decyduje się na zakup podzespołów samochodowych przez internet w atrakcyjnych cenach.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Wysyłka części samochodowych - kto się tym zajmuje?

Wysyłką części samochodowych zajmują się najczęściej firmy sprzedające używane podzespoły pochodzące z rozbiórki lub hurtownie nowych części do różnego rodzaju pojazdów. Samym procesem wysyłki zajmują się firmy przewozowe, które odbierają spakowane paczki bezpośrednio od klientów w wyznaczonym terminie. Warto wiedzieć, że na stronie FastPost.pl można w prosty sposób zlecić wysyłkę paczki poprzez wygenerowanie listu przewozowego dla dowolnej firmy kurierskiej. Cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut oraz jest skierowana głównie do przedsiębiorców działających w branży e-commerce. Transport części samochodowych wymaga specjalistycznego przygotowywania przesyłek oraz pracy kurierów, którzy mają doświadczenie oraz samochody przystosowane do tranzytu tego typu materiałów.

Jak zabezpieczyć części samochodowe na czas transportu?

Wysyłka części samochodowych kurierem wiąże się z pewnym ryzykiem uszkodzenia, dlatego warto dokładnie zabezpieczyć każdą przesyłkę. W jaki sposób pakować paczki, aby te były maksymalnie chronione? Wystarczy zainwestować w wysokiej klasy folię bąbelkową, folię stretch oraz taśmę pakową, która pozwala na mocne zamknięcie każdej przesyłki. Jeżeli części samochodowe są ciężkie i niewielkie, to warto wykorzystać wytrzymałe kartony ze wzmocnieniami, dzięki którym nawet uderzenia nie będą stanowić problemu dla zawartości przesyłki. Element należy też otoczyć wypełnieniem, które odseparuje go od brzegów kartonu. Paczki z częściami samochodowymi mogą być nadawane bezpośrednio poprzez stronę FastPost.pl, gdzie po wygenerowaniu listu przewozowego wystarczy nakleić go na karton i przekazać kurierowi w wyznaczonym terminie.

Wysyłka części samochodowych - duże gabaryty

Transport części samochodowych to wymagające zadanie, szczególnie w przypadku większych gabarytów. Zaliczamy do nich między innymi: maski samochodowe, drzwi, klapy bagażnika oraz zderzaki. Wysyłając takie elementy karoserii, warto zadbać o to, aby były odpowiednio zabezpieczone podczas tranzytu. Jak wysyłać części samochodowe o dużych gabarytach? Wystarczy owinąć je w całości folią zabezpieczającą, a jeśli istnieje taka możliwość, zapakować do dużego kartonu. Ostatnim etapem jest owinięcie przesyłki folią z grafiką informującą o konieczności ostrożnego obchodzenia się z paczką. Kurier samochodowy zawsze odbierze każdą paczkę w wyznaczonym czasie, który został ustalony podczas generowania listu przewozowego na stronie FastPost.

Paczki z częściami samochodowymi - ile kosztuje wysyłka części samochodowych?

Prowadząc własną działalność handlową polegającą na wysyłce towarów, warto wiedzieć, ile kosztuje wysyłka części samochodowych zarówno tych mniejszych, jak i większych. Korzystając z serwisu FastPost można poznać ceny wysyłki paczek zwykłych, jak i wielkogabarytowych zawierających części samochodowe. Koszt, z jakim należy się liczyć, wybierając transport części samochodowych, nie różni się znacząco od tego, który należy ponieść, wysyłając zwykłe przesyłki krajowe i międzynarodowe. Ostateczna cena zależna jest od wyboru firmy kurierskiej oraz gabarytów paczki.

Jak wysłać części samochodowe - krok po kroku

Cały proces, jakim jest transport części samochodowych, można zamknąć w kilku prostych krokach, do których zaliczamy:

  • przyjęcie zamówienia
  • pakowanie części wraz z zabezpieczeniem
  • wygenerowanie listu przewozowego
  • umówienie terminu odbioru paczki przez kuriera.

Jak widać, wysyłka części samochodowych to prosta sprawa, z którą bez problemu poradzi sobie każda firma działająca w branży e-commerce. Wystarczy kilka chwil, a części do pojazdów samochodowych rozpoczną swoją drogę bezpośrednio do klienta. Paczki z częściami samochodowymi mogą także zostać dodatkowo ubezpieczone przez nadawcę lub wysyłane za pobraniem. Dzięki temu klient może zapłacić za przesyłkę dopiero wtedy, kiedy upewni się, że dotarła ona bez żadnych uszkodzeń.

Warto zdecydować się na nadawanie części samochodowych przy pomocy serwisu FastPost, na którego łamach można nie tylko w prosty sposób wygenerować list przewozowy, ale także sprawdzić status każdej paczki. Wiele firm przewozowych do wyboru to gwarancja dostosowania usług do wymogów dotyczących nadawania paczek zawierających także delikatne elementy plastikowe karoserii.