Jak wysłać telewizor? Wysyłka kurierem

Data dodania: 2021-09-17


Znaczna część telewizorów, jakie kupujemy w dzisiejszych czasach, to urządzenia duże. Nie chodzi tutaj oczywiście o ich grubość, bo jak wiemy, dziś kupuje się tylko płaskie ekrany. Liczy się jednak ich przekątna ekranu. Jak wysłać telewizor 32-calowy, a jak podejść do wysyłki tego, który ma 60 cali? To nie takie proste ani z pozoru, ani w praktyce. Można sobie z tym jednak poradzić - trzeba pamiętać o kilku krokach, które sprawią, że sam sprzęt nie zostanie uszkodzony podczas transportu, trafi do odbiorcy odpowiednio szybko, a Ty nie będziesz miał problemów z partnerską firmą kurierską ze względu na przykład na nieodpowiednie zapakowanie paczki czy zły wybór rodzaju przesyłki. Wysyłka telewizora w pigułce zostanie opisana poniżej.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):
Telewizor na palecie czy tradycyjną paczką?

Czy można wysłać telewizor kurierem? Na to pytanie szuka odpowiedzi wielu klientów sklepów internetowych. Jak się jednak okazuje, sklepy te oferują taką możliwość. Wszystko za sprawą firm kurierskich - to one stoją za bezpiecznym transportem sprzętu RTV. No dobrze, ale jak taki telewizor wysłać? Masz dwie możliwości - albo wybierasz standardową bądź niestandardową przesyłkę, albo decydujesz się na paletę. Trzeba tutaj zauważyć, że praktycznie wszystkie telewizory o przekątnej powyżej 32 cali powinny być transportowane właśnie na palecie. Oczywiście chodzi tutaj o regulamin firm kurierskich, ale także same kwestie bezpieczeństwa. Koszt wysyłki telewizora kurierem będzie z kolei uwarunkowany właśnie sposobem jego transportu. Niestety, może wynieść sporo, dlatego warto sięgnąć po pomoc. Jest nią na przykład platforma FastPost, która udostępnia porównywarkę ofert firm, wybierzesz więc najkorzystniej!

Jak przygotować telewizor do wysyłki?

Obowiązkiem jest wysłanie telewizora w fabrycznym opakowaniu – prowadząc jednak sklep, na pewno takie posiadasz. Ponadto potrzebne będą dodatkowe ochrony styropianowe, które również zapewnia producent. One mocno przyczyniają się do bezpieczeństwa sprzętu podczas wysyłki. Telewizor kurierem może zostać wysłany na palecie, a do tego potrzebna jest właśnie sama paleta. Musisz ją pozyskać samodzielnie - taki jest obowiązek nadawcy. Co dalej? Jeśli jeszcze nie zapakowałeś telewizora do kartonu, zrób to teraz. Odłącz kable od sprzętu, zawiń je folią bąbelkową lub innym materiałem i wsadź w odpowiednie miejsce w kartonie. Następnie umieść telewizor. Zalep karton taśmą klejącą i przejdź do umieszczenia go na palecie. Pamiętaj - wysyłka TV kurierem na europalecie wiąże się z kilkoma zasadami, które musisz znać. Paczka ma być umieszczona dokładnie na środku palety oraz musi być w pozycji pionowej. Oprócz kartonu użyj taśm polipropylenowych, a następnie całość owiń folią, najlepiej przezroczystą.

Wysyłka telewizora firmą UPS

Jak wiesz, wysyłka telewizora 55 cali może różnić się do tej, gdy telewizor ma 32 cale. Jak to wygląda w przypadku poszczególnych firm kurierskich? Co ciekawe, UPS przyjmuje tylko i wyłącznie telewizory mniejsze od 32 cali. Takie telewizory muszą być transportowane na specjalnych paletach. Przesyłka nie może przekraczać wymiarów, jakie ma paczka standardowa. Dlatego za pośrednictwem kuriera UPS niemożliwa jest wysyłka telewizora za granicę, który ma 50 czy 60 cali. Z pomocą przychodzi firma DPD, ale również ona ma pewne ograniczenia w regulaminie.

Wysyłka telewizora kurierem DPD

Przesyłka TV z Anglii do Polski kurierem DPD będzie możliwa, gdy ten będzie miał ekran o przekątnej do 37 cali. Z kolei DPD wysyłka telewizora na terenie Polski to możliwość transportu urządzeń o przekątnej do 40 cali. Tutaj także obowiązują dodatkowe zasady jak ograniczona waga, długość, szerokość czy wysokość. Co więc zrobić, gdy telewizor jest większy i chcemy wysłać go klientowi, bo w końcu za niego już zapłacił? Wtedy trzeba sięgnąć po wyszukiwarkę ofert firm kurierskich, które zapewniają transport dużych telewizorów. Najlepiej postawić na FastPost, gdzie czekają na Ciebie oferty dziesiątek przedsiębiorstw. Co ważne, zajmując się wysyłką, jako sklep internetowy bądź stacjonarny na wspominanej platformie możesz liczyć na korzystniejsze ceny, jeśli tylko wysyłasz znaczne ilości towarów każdego miesiąca!