Śledzenie przesyłek kurierskich Pocztex Ekspres 24

Data dodania: 2021-08-27


Poczta stała się obecnie bardzo rozwinięta, dzięki czemu coraz więcej osób korzysta z jej usług kurierskich, czyli najszybszego rodzaju świadczonych przez nich usług. Pocztex Ekspres 24 jest to odpowiedź Poczty Polskiej, na rosnące zapotrzebowanie na kurierów. Obecnie system kurierski działa bardzo dobrze, a kontakt w kurierami poczty jest znacznie lepszy, niż w niektórych firmach międzynarodowych. Warto więc wiedzieć, że nasz krajowy odpowiednik jest równie dobry i może sprawdzić się czasami nawet lepiej, niż wielka, globalna firma. Obecnie jednym z niezbędnych elementów, których oczekuje każdy klient jest oczywiście znajomość dokładnej lokalizacji przesyłki, na kolejnych etapach jej podróży po zamówieniu kuriera Pocztex. Pocztex śledzenie przesyłki również posiada, dlatego nie ma obaw o to, że lokalizacja przesyłki nie będzie nam znana. Jak ją śledzić? Sprawdźmy!

Pocztex śledzenie przesyłek – niezbędne w dzisiejszych czasach udogodnienie

Jako klienci przyzwyczailiśmy się do tego, że wiemy gdzie jest obecnie nasza przesyłka. Jest to jak najbardziej uzasadnione, gdyż taka wiedza pozwala nam na rachubę, kiedy ostatecznie wejdziemy w posiadanie naszej paczki. Dlatego też opcja śledzenia przesyłki jest bardzo ważna zarówno dla klientów, jak i dla firmy, gdyż dzięki temu zarówno my, jak i firma mamy kontrolę nad tym, gdzie znajduje się paczka. Pozwala to na szybką reakcję, jeśli dojdzie do sytuacji, kiedy paczka się zagubi. Wówczas będziemy znać jej ostatnią aktualizacje i takim sposobem łatwo można sprawdzić, czy przesyłka nie została np. na pace jakiegoś samochodu. Pomoże to znacznie usprawnić proces znajdowania paczki, reklamacji i wielu innych elementów. Sprawdzanie przesyłki pocztex jest więc niemalże niezbędne, by funkcjonowanie logistyki było na wysokim poziomie. Tyczy się to również tego, że jest to niezbędne w dzisiejszych czasach z racji na wygodę. Każdy chce mieć kontrolę nad usługami, jakie pobiera od danej firmy, a taki zabieg pozwala ją mieć chociaż w pewnym stopniu. Klienci są coraz bardziej wymagający, dlatego niewprowadzenie takiej opcji do swojej logistyki jest przysłowiowym „strzałem w stopę”.

Jak działa śledzenie przesyłki pocztex 24?

Zasada działania całego tego bardzo rozbudowanego mechanizmu, który jakby spojrzeć globalnie – jest niesamowity. Ilość informacji jakie przepływają przez serwery i skanowane na minutę paczki, to liczba, którą trudno sobie zwizualizować. Sama zasada działania jest jednak bardzo prosta i nie wymaga rozbudowanej wiedzy na temat informatyki czy zarządzania. Otóż każdy kurier jest wyposażony w urządzenie, dzięki któremu może zeskanować paczkę, a dokładnie kod kreskowy, który posiada w sobie wszystkie najważniejsze dane na temat tejże przesyłki. Stąd też każda paczka zostaje wprowadzona w specjalny system, który gromadzi informacje na temat każdej paczki i wysyła na serwer główny, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, gdzie jest paczka pocztex. Jest to naprawdę proste do zrozumienia, gdyż zasada działania nie jest skomplikowana. Sam proces przesyłania danych byłby już trudniejszy do pojęcia, jednak warto jest mieć świadomość, że niektóre błędy, które zachodzą, nie zawsze są z winy kurierów, którzy źle zeskanowali paczki. System jest bardzo obciążany i bywa, że niekiedy paczki nie zostają zaktualizowane, przez co na dokładną lokalizacje naszej paczki musimy niekiedy czekać do kilku godzin. Jest to związane właśnie z przeciążeniem systemu, który nie zawsze jest w stanie na bieżąco aktualizować wszystkie przesyłki. Warto jest też wiedzieć, że śledzenie pocztex jest aktualizowane w konkretnych momentach transportu paczki. Pierwsze skanowanie odbywa się zaraz po odebraniu paczki od nadawcy. Wówczas zostajemy poinformowani, że paczka ruszyła w drogę. Następnie będziemy mogli obserwować jej podróż, i konkretne punkty, które będzie przemierzać. Zazwyczaj są to momenty, w których paczka jest podana do kolejnego kuriera lub do kolejnej placówki, gdzie jest sprawdzana i właśnie skanowana. Aktualizacja miejsca paczki może trochę zająć, właśnie z racji przeciążenia systemu, dlatego też radzimy cierpliwość, gdyż usługi pocztex 24 są na tyle dobrze działające, że paczka w znacznej większości przypadków jest dostarczana już na następny dzień od chwili jej nadania. Często nawet zapomnimy, że możemy sprawdzić jej lokalizacje, a ona już dotrze w nasze ręce.

Śledzenie paczek pocztex 24 – jak dowiedzieć się, gdzie znajduje się nasza paczka?

System ten jest stworzony w taki sposób, by każdy mógł bardzo szybko i w przystępny sposób sprawdzić, gdzie znajduje się jego paczka. Najważniejszym elementem jest wówczas numer przewozowy paczki, gdyż on będzie nam potrzebny zarówno podczas kontaktowania się z infolinią, jeśli przyjdzie taka potrzeba, oraz wtedy, kiedy będziemy chcieli znaleźć lokalizację naszej paczki. Jest to więc bardzo ważny element, który otrzymujemy zaraz po nadaniu paczki przez nadawcę. Możemy dostać go na maile lub na telefon w formie wiadomości sms. Jeśli nie dostaniemy ani tutaj, ani tutaj, to prawdopodobnie jest coś nie tak. Albo mail podany został błędnie, albo nr telefonu jest źle zapisany. Jeśli jednak mamy nasz numer przesyłki, to śmiało możemy brać się do sprawdzenia lokalizacji naszej paczki. Sprawdzanie przesyłki pocztex jest bardzo proste, gdyż po uprzednim sprawdzeniu numeru przewozowego, wystarczy wejść na stronę fastpost.pl gdzie możemy dokonać śledzenia wielu paczek na raz, z różnych firm kurierskich, co jest niebywałym udogodnieniem i z pewnością pomoże zaoszczędzić nam nieco czasu. Po wejściu na stronę internetową, naszym oczom ukaże się ikonka lupy, a zaraz obok niej pole, na którym widnieje napis „numer listu przewozowego” oraz „wybierz firmę kurierską”. W obu przypadkach uzupełniamy. W pierwszym wpisujemy numer naszej paczki, w drugim wybieramy pocztex 24. Zostaniemy przekierowani i to tyle. Już wiemy gdzie jest paczka pocztex. Tak jak już wcześniej było wspomniane – jest to bardzo łatwe i nie wymaga dużo wiedzy na temat internetu, logistyki, czy czegokolwiek. Sprawdzenie naszej paczki jest banalnie proste, a dzięki fastpost.pl jest to jeszcze łatwiejsze i nie wymaga nawet wędrowania po kilku stronach internetowych.

Reasumując, śledzenie paczki pocztex 24 jest banalnie proste, jednak sam proces jest bardzo dużym przedsięwzięciem zarówno z punktu widzenia informatycznego, jak i z punktu widzenia logistycznego, dlatego warto brać to pod uwagę, jeśli nasza paczka nie została poprawnie zaktualizowana. Samo sprawdzanie przesyłki pocztex Ekspres 24 można wykonać poprzez stronę internetową fastpost.pl, gdzie bardzo łatwo jest to zrobić, nawet jeśli mamy więcej niż jedną paczkę, w różnych firmach kurierskich. Niemniej jednak Poczta Polska bardzo stara się o to, by przesyłki docierały na czas, mimo że niektóre nie są odpowiednio aktualizowane. Są to oczywiście jedynie pojedyncze przypadki na tysiące paczek, dlatego nie warto jest się denerwować jeśli coś idzie nie tak. W każdej sytuacji pomoże nam infolinia lub numer do kuriera.