Przesyłki paletowe Polska

Data dodania: 2020-08-21


W każdym biznesie związanym z handlem prędzej czy później zrodzi się potrzeba korzystania z usług kurierów oferujących przewożenie palet. Sytuacja z koronawirusem pokazała, że firmy kurierskie znacznie ułatwiają nam życie, a kupowanie przez internet i wysyłanie stało się najbezpieczniejszą metodą nabywania jakichkolwiek dóbr. Stąd też wciąż rosnący popyt na sklepy internetowe oraz wysyłkę online. Jednak jak tanio i szybko wysłać paletę, chociażby po to, by właśnie zaopatrzyć takie sklepy? Tutaj z pomocą przychodzi FastPost.pl. Strona internetowa, która powstała właśnie z myślą o jak najsprawniejszym nadawaniu wszelakich przesyłek, począwszy od listów, poprzez paczki, na paletach kończąc. Dzięki FastPost nadasz przesyłkę, zamówisz kuriera oraz będziesz znał mógł śledzić swoją paczkę za pomocą systemowi sprawdzania statusu zamówienia.

 

Jak wysłać paletę?

Mogłoby się wydawać, że jest to trudne oraz drogie ze względu na gabaryty palety. Za pomocą FastPost nadasz paletę łatwo i w niskiej cenie. Wystarczy wejść na stronę główną i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Należy podać niezbędne do wyceny informacje. Są to następująco: waga, wymiary palety oraz ewentualne ubezpieczenie, lub opcja pobraniowa. Po wypełnieniu wszystkich tych pól, wystarczy kliknąć w żółte pole z napisem „wyceń”. Zostaniemy przekierowani do następnej wersji strony, gdzie widnieć będą firmy kurierskie oraz ceny jakie trzeba będzie zapłacić za tę usługę. Warto pamiętać, że w widocznej kwocie są już wszystkie opłaty, dzięki czemu nie trzeba martwić się o niechciane nadwyżki związane z transportem. Następnie wybieramy najkorzystniejsza dla nas opcję, wypełniamy wszystkie niezbędne dane kontaktowe, płacimy i czekamy na kuriera.

Za pomocą FastPost można wysłać paletę korzystając z usług firm takich jak: Raben, Rhenus oraz Pekaes. Wszystkie z nich są liderami na rynku, dzięki czemu mają państwo gwarancje jakości, oraz szybkości wykonywania usług.

 

Jaki jest koszt wysłania palety?

Nie można stwierdzić jednego kosztu wysłania palety ze względu na wiele czynników. Głównym jednak jest fakt, że każda paleta wyceniana jest indywidualnie, przez co cena waha się w zależności od wagi i wymiarów, jednak najczęściej wybieranymi paletami są Euro, oraz półpalety. Cena tych pierwszych zaczyna się już od 111,50zł, natomiast tych drugich to koszt rzędu od 105zł.

Widoczna na naszej stronie wycena po uzupełnieniu formularza to wszystkie wydatki jakie trzeba będzie podjąć. Wszystkie opłaty są w cenie

 

Ważne zasady przy nadawaniu palet

  1. Bardzo ważne jest by należycie zapakować i zabezpieczyć paletę. Najlepiej będzie, gdy użyje się do tego folii strecz, która pozwoli na dokładne owinięcie ładunku. Należy również uważać, by na palecie nie było żadnych ruszających się elementów, które mogą zniszczyć zabezpieczenie, lub inne palety.
  2. Warto również pamiętać o dobrym umiejscowieniu palety przed przyjazdem kuriera. Powinna to być przestrzeń, która pozwoli na bezproblemowe załadowanie przesyłki na pojazd.
  3. Należy wiedzieć, że paleta powinna być w dobrym stanie, gdyż jej połamania lub zgnicia mogą zaważyć na negatywnym rozpatrzeniu ewentualnej reklamacji.