Paczkomaty jakie są ceny

Data dodania: 2020-08-21


W trakcie pandemii koronawirusa wiele firm kurierskich zyskało na rynku ze względu na jakość i szybkość świadczonych usług. Wszystko na kilka miesięcy przeniosło się do internetu a sklepy internetowe zaczęły przeżywać swój renesans. Stało się tak, ponieważ zamówienia internetowe były najbezpieczniejsze dla wszystkich klientów. Nie trzeba było stać w kolejkach, czy spotykać się z innymi ludźmi. Spowodowało to ogromny popyt na usługi kurierskie, a jedną z najwygodniejszych, która pozwalała na brak jakiegokolwiek kontaktu – były paczkomaty. Te urządzenia wystawione na rynek przez Inpost stały się głównym źródłem bezpiecznego nabywania dóbr. Jest to wygodne również z wielu innych powodów. Łatwo nadać tam paczkę, bez kontaktu z kurierem. Można odebrać przesyłkę po pracy, bądź wtedy kiedy będzie na to czas. Jednak jakie ceny są za nadanie paczki paczkomatem? Najniższe ceny są, gdy nadamy paczkę za pośrednictwem FastPost.pl. Jest to strona internetowa stworzona z myślą o wygodnym i błyskawicznym nadawaniu, zamawianiu kuriera i śledzenia przesyłek, które już wysłaliśmy.

 

Ile kosztuje nadanie przesyłki w paczkomacie?

Inpost jest obecnie najtańszą opcją spośród wszystkim firm kurierskich. Wiąże się to z faktem, iż kurier może wiele paczek zawieźć w to samo miejsce, nie tracąc przy tym czasu oraz paliwa. Jest to również wygodne dla klientów, którzy nie muszą wyczekiwać na klienta w domu, lecz na spokojnie będą w stanie odebrać swoją paczkę, gdy znajdą chwilę czasu. Ceny nadania paczki zależne są od ustalonych gabarytów przez firmę inpost. Są one oczywiście podyktowane wymiarami skrytek w paczkomatach, gdyż oczywistym jest, że za duża paczka nie zmieści się do wnętrza i nie będzie możliwości jej pozostawienia. Taka paczka najczęściej wraca do nadawcy, dlatego warto dokładnie sprawdzić czy paczka mieści się w ustalonych przez firmę gabarytach. Ceny za kolejne gabaryty oraz ich wymiary to:

gabaryt A – maksymalnie 8cm x 38cm x 64cm – cena 10,89 zł

gabaryt B – maksymalnie 19cm x 38cm x 64cm – cena 11,46 zł

gabaryt C – maksymalnie 41cm x 38cm x 64cm – cena  13,04 zł

 

Ile idzie paczka do paczkomatu?

Usługi świadczone przez Inpost są bardzo atrakcyjne zarówno dla firm jak i pojedynczych osób, gdyż gwarantują dostawę do docelowego paczkomatu już następnego dnia roboczego! Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które trudnią się wysyłką wielu paczek dziennie, gdyż jak wiadomo, im krótszy czas dostawy, tym bardziej zadowolony jest klient.

 

Śledzenie przesyłki inpost

Firma Inpost zaopatrzyła się w system aktualizacji statusu każdej z przesyłek. Jest to innowacyjne rozwiązanie które pozwala na tzw. śledzenie paczki. Jest to system, który działa w bardzo prosty sposób. Kurier skanuje każdą paczkę przed załadowaniem jej na samochód. Wtedy status paczki aktualizuje się. To samo robi zanim włoży przesyłkę do paczkomatu, dzięki czemu klient dostanie smsa z informacją o tym w jakim paczkomacie jest jego paczka, oraz jaki jest numer dostępu do skrytki. Na naszej stronie FastPost.pl posiadamy własny system, dzięki któremu również sprawdzisz status swojej przesyłki. Wystarczy wpisać kod paczki, wybrać firmę kurierską, jaka realizuje zamówienie i kliknąć „sprawdź”. Ponadto oferujemy śledzenie paczek wielu firm kurierskich za pomocą jednej witryny internetowej. Jest to ułatwienie, gdyż nie trzeba wchodzić na poszczególne strony, by wpisywać różne kody śledzenia paczki. W FastPost wszystko masz na jednej platformie internetowej!